Fly Arna-ն մեկնարկում է թռիչքները դեպի Սանկտ Պետերբուրգ
ԵՐԵՎԱՆ,12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) եւ Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունը մեկնարկում է ուղիղ չվերթները դեպի Ռուսաստանի Դաշնության Սանկտ Պետերբուրգ քաղաք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ավիաընկերությունից, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի եւ Սանկտ Պետերբուրգի «Պուլկովո» միջազգային օդանավակայանի միջեւ շաբաթական երեք չվերթ կիրականացվի:
Չվացուցակ դեպի «Պուլկովո» օդանավակայան, ուժի մեջ է 2023 թվականի հունվարի 29-ից (բոլորը տեղական ժամանակով).
Չվերթ |
Մեկնում |
Ժամ |
Ժամանում |
Օդանավ. |
Հաճախականություն |
G6 426 |
Երեւան |
15:40 |
Սանկտ Պետերբուրգ |
19:15 |
A320 |
Կիրակի |
G6 427 |
20:15 |
01:55 |
12:20 |
15:55 |
Երկուշաբթի/Հինգշաբթի |
16:55 |
22:35 |
«Մոսկվայից եւ Սոչիից հետո դեպի Ռուսաստանի «հյուսիսային մայրաքաղաք» նոր ուղիղ չվերթի ավելացմամբ մեր ուղեւորներին հնարավորություն ենք ընձեռում ավելի հարմար եւ մատչելի ճամփորդել։ Սա նաեւ լավ հնարավորություն է ծանոթանալ Սանկտ Պետերբուրգի հարուստ պատմական եւ մշակութային ժառանգությանը, ինչպես նաեւ նպաստել գործարար կապերի զարգացմանը։ Մենք շարունակելու ենք ընդլայնվել եւ մեր ուղեւորներին ապահովել ավելի հաճախ եւ առավել հարմարավետ ճամփորդելու էլ ավելի շատ հնարավորություններով», - ասել է Fly Arna-ի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանը:
Fly Arna-ն՝ հայկական ազգային ավիափոխադրողն է եւ Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) եւ «Էյր Արաբիա» խմբի համատեղ ձեռնարկությունը: Տեղակայվելով Երեւանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում՝ Fly Arna-ն հետեւում է Air Arabia-ի հաջողված բյուջետային բիզնես մոդելին, որն առաջարկում է հարմարավետություն, հուսալիություն եւ արժեքավոր օդային փոխադրումներ:

«Fly Arna» запускает полеты в Санкт-Петербург
«Fly Arna», национальный авиаперевозчик Армении, совместное предприятие Армянского государственного фонда интересов (ANIF) и Air Arabia Group, открывает прямые рейсы в город Санкт-Петербург, Россия.
Как сообщили «Арменпресс» в авиакомпании, рейсы из международного аэропорта «Звартноц» в международный аэропорт «Пулково» Санкт-Петербурга и обратно будут выполняться три раза в неделю.
С расписанием полетов до аэропорта «Пулково» на армянском языке, действующим с 29 января 2023 года (время местное), можно ознакомиться здесь:
|
Չվերթ |
Մեկնում |
Ժամ |
Ժամանում |
Օդանավ. |
Հաճախականություն |
G6 426 |
Երեւան |
15:40 |
Սանկտ Պետերբուրգ |
19:15 |
A320 |
Կիրակի |
G6 427 |
20:15 |
01:55 |
12:20 |
15:55 |
Երկուշաբթի/Հինգշաբթի |
16:55 |
22:35 |
«Запуском нового прямого рейса в северную столицу России, после Москвы и Сочи, мы предоставляем нашим пассажирам возможности более удобных и доступных путешествий. Это прекрасная возможность ознакомиться с богатым историческим и культурным наследием Санкт-Петербурга, а также внести свой вклад в развитие деловых отношений. Мы продолжим расширяться и предоставлять нашим пассажирам все больше возможностей путешествовать чаще и комфортнее», - сказала пресс-секретарь «Fly Arna» Гаяне Антонян.
О компании «Fly Arna»
«Fly Arna» - национальная авиакомпания Армении, совместное предприятие Армянского государственного фонда интересов (ANIF) и группы «Air Arabia». Базируясь в ереванском международном аэропорту «Звартноц», «Fly Arna» следует успешной бюджетной бизнес-модели группы «Air Arabia», предлагая комфорт, надежность и соотношение цены и качества авиаперевозок.