Մայր Աթոռի պատվիրակությունը կմասնակցի Հռոմի պատվավոր պապ Բենեդիկտոս 16-րդի հուղարկավորությանը
ԵՐԵՎԱՆ,4 ՀՈՒՆՎԱՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ Հունվարի 5-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի պատվիրակությունը կմասնակցի 2022 թվականի դեկտեմբերի 31-ին վախճանված Հռոմի պատվավոր պապ երջանկահիշատակ Բենեդիկտոս 16-րդի հուղարկավորությանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տարածած հաղորդագրությունից, պատվիրակության կազմում են Արևմտյան Եվրոպայի Հայրապետական պատվիրակ և Վատիկանում Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի պաշտոնական ներկայացուցիչ Գերաշնորհ Տ. Խաժակ արքեպիսկոպոս Պարսամյանը, Տավուշի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ․ Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանը և Կենտրոնական Եվրոպայի ու Շվեդիայի հայրապետական պատվիրակ Գերաշնորհ Տ․ Տիրան եպիսկոպոս Պետրոսյանը։

Делегация Первопрестольного примет участие в похоронах Папы Бенедикта XVI
ЕРЕВАН, 4 ЯНВАРЯ, АРМЕНПРЕСС. ОН. По благословению Верховного Патриарха и Католикоса всех армян Гарегина Второго, 5 января делегация Первопрестольного Святого Эчмиадзина примет участие в похоронах Папы Бенедикта XVI, скончавшегося 31 декабря 2022 года.
Как стало известно «Арменпресс» из сообщения, распространенного информационной системой Первопрестола, в состав делегации входят Папский делегат Западной Европы и официальный представитель Свято-Эчмиадзинского Первопрестола в Ватикане Архиепископ Хажак Парсамян, глава Тавушской епархии Его Преосвященство епископ Баграт Галстанян и Патриарший делегат Центральной Европы и Швеции Его Преосвященство епископ Тиран Петросян.