Արմավիրի մարզը նոր դատախազ ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի դեկտեմբերի 16-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ դատախազությունից, Արմավիրի մարզի դատախազ, արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական Սարգիս Մնացականյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Վահան Սարգսյանը փոխադրվել և նշանակվել է Արմավիրի մարզի դատախազ:

В Армавирской области новый прокурор
Согласно приказу Генерального прокурора РА Анны Вардапетян от 16 декабря, в прокуратуре произошли кадровые изменения.
Как сообщилиАрменпрессиз Прокуратуры Республики Армения, прокурор Армавирской области, государственный советник юстиции третьего класса Саркис Мнацаканян освобожден от занимаемой должности.
Заместитель начальника Управления по борьбе с преступлениями против человечности Генеральной прокуратуры РА, советник юстиции второго класса Ваан Саргсян переведен и назначен прокурором Армавирской области.