ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Հովհաննիսյանը ընդունել է Զարգացման ֆրանսիական գործակալության պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 17-ին ընդունել է Զարգացման ֆրանսիական գործակալության (ԶՖԳ) պատվիրակությանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, ողջունելով հյուրերին՝ նախարարի տեղակալը կարևորել է Հայաստանի և ԶՖԳ միջև ձևավորված սերտ գործակցությունը և վերահաստատել հայկական կողմի պատրաստակամությունը՝ ընդլայնելու գործակալության հետ համագործակցությունը։
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ֆրանսիական տնտեսական համագործակցության զարգացմանն ուղղված «Հայ-ֆրանսիական տնտեսական համագործակցության 2021-2026թթ.» ճանապարհային քարտեզի դրույթների իրագործման ընթացքին (ստորագրվել է 2021թ. դեկտեմբերի 9-ին)։
Նշվում է, որ կողմերը մտքեր են փոխանակել ԶՖԳ կողմից Հայաստանում իրականացվող ընթացիկ, ինչպես նաև հնարավոր նոր ծրագրերի իրականացման շուրջ։

Замглавы МИД Армении принял делегацию Французского агентства развития
Заместитель министра иностранных дел Армении Паруйр Ованнисян 17 ноября принял делегацию Французского агентства развития (AFD).
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, приветствуя гостей, замминистра подчеркнул важность сложившегося между Арменией и AFD тесного сотрудничества и подтвердил готовность армянской стороны к расширению сотрудничества с Агентством.
Собеседники коснулись реализации положений дорожной карты «Армяно-французского экономического сотрудничества на 2021-2026 годы» (подписана 9 декабря 2021 г.), направленного на развитие армяно-французского экономического сотрудничества.
Стороны обменялись мнениями о реализуемых AFD в Армении текущих проектах и возможностях реализации новых программ.