Վարուժան Ավետիսյանը ենթարկվել է բուժզննության. ազատազրկված անձի առողջական վիճակը գնահատվել է լավ, գանգատներ չի ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արդարադատության նախարարությունն անդրադարձել է նոյեմբերի 12-ին լրատվամիջոցներով տարածված տեղեկությանն այն մասին, որ Վարուժան Ավետիսյանի առողջական վիճակը վերջին օրերին վատացել է:
«Նույն օրը՝ 12.11.22թ-ի երեկոյան համայցի ժամանակ, հերթապահ բուժքրոջ կողմից կատարվել է Վարուժան Ավետիսյանի ընդունելություն, որի ժամանակ ազատազրկված անձը որևէ գանգատ չի ներկայացրել, օբյեկտիվ զննության արդյունքում հեմոդինամիկ տվյալները եղել են նորմայի սահմաններում. Զ/Ճ 130/85, պուլսը 82 զարկ/րոպե, սատուրացիան 96, ջերմաստիճանը 36,2։
13.11.22թ-ին կատարվել է ընդունելություն ստորաբաժանման ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատարի կողմից, որի արդյունքում ազատազրկված անձի առողջական վիճակը գնահատվել է լավ, վերջինիս կողմից գանգատ չի ներկայացվել, օբյեկտիվ զննության տվյալները' նորմայի սահմաններում։ Վ. Ավետիսյանի կողմից նշվել է, որ վերջին անգամ առողջական վիճակի հետ կապված գանգատ ունեցել է 2021թ.-ի ապրիլ ամսին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ արդարադատության նախարարությունից։

Варужан Аветисян прошел медосмотр: состояние здоровья заключенного хорошее, жалоб не поступало
Министерство юстиции РА отреагировало на распространенную 12 ноября в СМИ информацию о том, что состояние здоровья Варужана Аветисяна в последние дни ухудшилось
«В тот же день, 11.12.22г., во время вечернего свидания дежурная медицинская сестра приняла Варужана Аветисяна на медосмотр, во время которого заключенный жалоб не предъявлял, в результате объективного обследования гемодинамические показатели были в пределах нормы: а/д 130/85, пульс 82 уд/мин, сатурация 96, температура 36,2.
13 ноября 2022 года состоялась встреча с исполняющим обязанности начальника части, в результате которой состояние здоровья заключенного оценено как хорошее, жалобы последний не предъявлял, данные объективного обследования в пределах нормы. В.Аветисян заявил, что последний раз жаловался на здоровье в апреле 2021 года»,- как передает Арменпресс, сообщают из Министерства юстиции РА.