ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայությունը հայտնել է Ղրիմի կամրջի պայթյունի գործով ՀՀ քաղաքացու ձերբակալության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի անվտանգության դաշնային ծառայությունը հայտնում է , որ Ղրիմի կամրջի պայթյունի գործով ձերբակալվածների թվում նաև Հայաստանի քաղաքացի կա:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել են Ռուսաստանի 5, Ուկրաինայի և Հայաստանի 3 քաղաքացիներ:
Հրապարակվել է նաև Հայաստանի քաղաքացու անունը՝ Արթուր Տարչանյան:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ պայթուցիկ սարքը, որով պայթեցվել է կամուրջը՝ ի թիվս այլ երկրների, տեղափոխվել է նաև Հայաստանի տարածքով:
«Արմենպրես»-ը փորձում է մանրամասներ ճշտել ՀՀ քաղաքացու ձերբակալության, ինչպես նաև պայթուցիկ սարքի՝ Հայաստանի տարածքով տեղափոխվելու լուրի իսկության վերաբերյալ:
Նախկինում ՌԴ քննչական կոմիտեն հայտնել էր Ղրիմի կամրջի վրա պայթած բեռնատարի երթուղին, որի համաձայն՝ այն անցել էր նաև Հայաստանի տարածքով:
Ղրիմի կամրջի վրա բեռնատարի պայթյունը տեղի էր ունեցել հոկտեմբերի 8-ին: Ռուսաստանի Դաշնությունը դա ահաբեկչություն էր որակել և պայթյունի մեջ մեղադրել էր Ուկրաինայի հատուկ ծառայություններին:

Федеральная служба безопасности РФ сообщила о задержании гражданина Армении по делу о взрыве на Крымском мосту
Федеральная служба безопасности России сообщает, что среди лиц, задержанных по делу о взрыве на Крымском мосту, есть и гражданин Армении.
Как передает «Арменпресс», в сообщении, распространенном Федеральной службой безопасности РФ, отмечается, что в рамках уголовного дела задержаны 5 граждан России, 3 гражданина Украины и 3 гражданина Армении.
Опубликовано и имя задержанного гражданина Армении - Артур Тарчанян.
В сообщении также отмечается, что грузовик, взорвавшийся на мосту, проехал и по территории Армении.
«Арменпресс» пытается уточнить подробности задержания гражданина Армении, а также проезда грузовика по территории Армении.
Взрыв грузовика на Крымском мосту произошел 8 октября. Российская Федерация назвала это терроризмом и возложила ответственность за взрыв на спецслужбы Украины.