Ադրբեջանի ԶՈւ-ն կրակ է բացել հայկական մարտական դիրքերում ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնող շինարարական տեխնիկայի ուղղությամբ. ՀՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ տեղեկացնելով, որ ադրբեջանական ԶՈՒ-ն կրակ է բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերում ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնող շինարարական տեխնիկայի ուղղությամբ:
«Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները հոկտեմբերի 6-ին ժամը 14:20-ի սահմաններում կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերում ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնող շինարարական տեխնիկայի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով այն վնասվել է»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ նշված է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, OCTOBER 6, ARMENPRESS. The Ministry of Defense of the Republic of Armenia issued a statement informing that the Azerbaijani Armed Forces opened fire at the construction equipment carrying out fortification works in the Armenian military positions in the eastern part of the Armenian-Azerbaijani border.
"On October 6, around 2:20 p.m., the units of the Azerbaijani Armed Forces opened fire at the construction equipment carrying out fortification works in the Armenian military positions in the eastern part of the Armenian-Azerbaijani border, as a result of which the equipment was damaged," ARMENPRESS reports, reads the statement of the Defense Ministry of Armenia.