Ադրբեջանի ԶՈւ-ն կրակ է բացել հայկական մարտական դիրքերում ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնող շինարարական տեխնիկայի ուղղությամբ. ՀՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ տեղեկացնելով, որ ադրբեջանական ԶՈՒ-ն կրակ է բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերում ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնող շինարարական տեխնիկայի ուղղությամբ:
«Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները հոկտեմբերի 6-ին ժամը 14:20-ի սահմաններում կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերում ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնող շինարարական տեխնիկայի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով այն վնասվել է»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ նշված է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

ВС Азербайджана открыли огонь по строительной технике, проводившей фортификационные работы на армянских боевых позициях
Министерство обороны Республики Армения распространило сообщение о том, что вооруженные силы Азербайджана открыли огонь по строительной технике, проводившей фортификационные работы на армянских боевых позициях, расположенных в восточной части армяно-азербайджанской границы.
«6 октября, около 14:20, подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по строительной технике, проводившей фортификационные работы на армянских боевых позициях, расположенных в восточной части армяно-азербайджанской границы, в результате чего техника была повреждена», - как сообщает Арменпресс, говорится в сообщении МО Армении.