Ադրբեջանի ԶՈւ-ն ականանետերից և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ. հակառակորդի կրակը լռեցվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հոկտեմբերի 3-ին ժամը 21:30-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները, ականանետերի և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումների պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է: Հայկական կողմից կորուստներ չկան», - հայտնում է գերատեսչությունը:

Azerbaijani army opened fire from mortars and large-caliber rifles in the direction of Armenian positions
YEREVAN, OCTOBER 3, ARMENPRESS. On October 3, around 9:30 p.m., the units of the Azerbaijani armed forces, using mortars and large-caliber rifles, opened fire in the direction of the Armenian military positions located in the eastern part of the Armenian-Azerbaijani border, ARMENPRESS reports the Ministry of Defense of the Republic of Armenia informed.
"The fire of the adversary was silenced by the retaliatory actions of the units of the Armenian Armed Forces. There are no casualties on the Armenian side," the Ministry said.