Ադրբեջանական կողմի լայնածավալ սադրանքի հետևանքով սկսված ինտենսիվ փոխհրաձգությունը շարունակվում է
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմի լայնածավալ սադրանքիհետևանքով սկսված ինտենսիվ փոխհրաձգությունը շարունակվում է։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը: «ՀՀ զինված ուժերը համարժեք պատասխան են տալիս։ Պաշտպանության նախարարությունը պարբերաբար հանդես կգա իրադրության զարգացումների վերաբերյալ պաշտոնական հաղորդագրություններով»,-նշել է Թորոսյանը:
Սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 00:05-ից, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները Գորիսի,Սոթքի և Ջերմուկի ուղղությամբ հրետանային միջոցներից, խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից սկսել են ինտենսիվ կրակ վարել հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Հակառակորդը կիրառում է նաեւ ԱԹՍ-ներ:

Начавшаяся в результате масштабной провокации азербайджанской стороны интенсивная перестрелка продолжается
Начавшаяся в результате масштабной провокации азербайджанской стороны интенсивная перестрелка продолжается. Как передает Арменпресс, об этом сообщил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян.
"Вооруженные силы Республики Армения дают адекватный ответ. Министерство обороны будет регулярно выступать с официальными заявлениями о развитии ситуации", - сказал Торосян.
13 сентября в 00:05 подразделения ВС Азербайджана начали интенсивный обстрел армянских позиций из артиллерии и крупнокалиберных орудий в направлении Гориса, Сотка и Джермука. Противник также использует БПЛА.