Ադրբեջանական կողմի լայնածավալ սադրանքի հետևանքով սկսված ինտենսիվ փոխհրաձգությունը շարունակվում է
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմի լայնածավալ սադրանքիհետևանքով սկսված ինտենսիվ փոխհրաձգությունը շարունակվում է։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը: «ՀՀ զինված ուժերը համարժեք պատասխան են տալիս։ Պաշտպանության նախարարությունը պարբերաբար հանդես կգա իրադրության զարգացումների վերաբերյալ պաշտոնական հաղորդագրություններով»,-նշել է Թորոսյանը:
Սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 00:05-ից, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները Գորիսի,Սոթքի և Ջերմուկի ուղղությամբ հրետանային միջոցներից, խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից սկսել են ինտենսիվ կրակ վարել հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Հակառակորդը կիրառում է նաեւ ԱԹՍ-ներ:

YEREVAN, SEPTEMBER 13, ARMENPRESS. The intense firefight which began as a result of the large-scale Azerbaijani provocation still continues, the Armenian Ministry of Defense spokesperson Aram Torosyan said.
“The Armed Forces of Armenia are taking adequate countermeasures. The Ministry of Defense will regularly issue official updates on the developments,” he added.
Starting 00:05, September 13, the Azerbaijani Armed Forces launched intense artillery and large caliber firearm shelling of Armenian positions in the direction of Goris, Sotk and Jermuk.