«Fly One Armenia»-ն հայտնել է նոր ուղղություններով չվերթերի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շուրջ մեկ տարի իր գործունեությունը ծավալող «Fly One Armenia» ավիաընկերությունն արդեն 200 հազար ուղևոր է տեղափոխել ամենատարբեր ուղղություններով:
«Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում «Fly One Armenia» ավիաընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը նշեց, որ այդ թիվը շարունակաբար աճում է:
«Կարծում ենք, որ 200 հազարն իսկապես նշաձող է մեր գործունեության այս կարճ ժամանակահատվածի համար: Այսօր արդեն կարող ենք ասել, որ ավիաընկերությունն օրական 2 հազարից ավելի ուղևոր է տեղափոխում: Մարդկային կապերի ամրապնդման առումով անում է հնարավորն ու անհնարինը: «Fly One Armenia»-ն հայկական ամենամեծ թռիչքային աշխահրագրությունն ունեցող ավիաըանկերությունն է»,-ասաց Արամ Անանյանը:
Այսօր ավիաընկերությունը չվերթներ է իրականացնում դեպի Մոսկվա և, ըստ Արամ Անանյանի, առաջիկայում այս ուղղությամբ չվերթների հաճախականությունն ավելանալու է: Թռիչքներ կան դեպի Սոչի, Սանկտ Պետերբուրգ: Մոտ ապագայում կտրվի դեպի Ռուսաստան նոր ուղղոթյունների մեկնարկը՝ Եկատերինբուրգ, Միներալնիե Վոդի: Ավիաընկերության թռիչքային ուղղություններից են նաև Վրաստանը, Ֆրանսիան, Մոլդովան, Թուրքիան և այլն: Առաջիկայում տեսադաշտում նաև եվրոպական ուղղություններն են: Առաջիկա շաբաթվա ընթացքում կներկայացվեն մանրամասներ:
Այսօր ավիաընկերությունը շահագործում է 3 օդանավ, սակայն տեսանելի ապագայում նախատեսում է համալրել օդանավային պարկը, ինչը հնարավորություն կտա ընդլայնել թռիչքային աշխարհագրությունն, ավելացնել ուղևորահոքերի թիվը: Արամ Անանյանն ընդգծեց, որ լրջագույն ներդրումներ են կատարում մարդկային կապիտալի զարգացման գործում:
«Fly One Armenia»-ն արագ դինամիկ զարգացող ընկերություն է և նշաձողերը շարունակելու է բարձրացնել: Տարին մեզ համար առանձնացավ հետևողական աշխատանքով, որ ծառայությունների որակը բարելավվի ու ուղևորների վստահությունն ավելի ամրապնդվի»,-ասաց Արամ Անանյանը:
Ինչ վերաբերում է ավիաընկերության հետ կապված մի շարք խնդիրների, մասնավորապես, որոշ թռիչքների չեղարկմանը, տոմսերի գումարի վերադարձնելու գործընթացը ձգձգելուն, ապա Արամ Անանյանը նշեց, որ ամբողջ թիմով աշխատել են խնդիրների լուծման ուղղությամբ: Հետևողական աշխատանք է տարվում, որ ուղևորների համար պատշաճ ծառայություն մատուցվի: Ամեն դեպքում, եթե դեռ կան քաղաքացիներ, որոնց տոմսերի գումարի հետ կապված խնդիրը դեռ լուծված չէ, ապա Արամ Անանյանը նշեց, որ ավիաընկերոթյունը բոլոր ուղևորների տրամադրության տակ է:

Авиакомпания «Fly One Armenia» сообщила о рейсах по новым направлениям
Авиакомпания «Fly One Armenia», в течение почти года своей деятельности, уже перевезла 200 000 пассажиров по различным направлениям.
На пресс-конференции, состоявшейся в пресс-холле «Арменпресс» председатель Правления авиакомпании «Fly One Armenia» Арам Ананян заявил, что это число постоянно возрастает.
«Мы думаем, что 200 000 - это действительно значимое число для такого короткого периода нашей деятельности. Сегодня уже можно сказать, что авиакомпания перевозит более 2 000 пассажиров в день. Она делает все возможное и невозможное в плане укрепления человеческих отношений. «Fly One Armenia» - авиакомпания с самой широкой географией полетов в Армении», - сказал Арам Ананян.
Арам Ананян отметил, что в ближайшее время увеличится частота полетов в Москву. Есть рейсы в Сочи, Санкт-Петербург. В ближайшее время будут запущены новые рейсы в города России: Екатеринбург, Минеральные Воды. Направления полетов авиакомпании включают Грузию, Францию, Молдову, Турцию и другие страны. Рассматриваются европейские направления. Подробности будут сообщены на следующей неделе.
На сегодняшний день авиакомпания эксплуатирует 3 самолета, но в обозримом будущем планирует пополнение свое парка воздушных судов, что позволит расширить географию полетов и увеличить количество пассажиров. Арам Ананян подчеркнул, что они вкладывают серьезные средства в развитие человеческого капитала.
« «Fly One Armenia» является динамично развивающейся компанией и будет продолжать поднимать планку. Год ознаменовался для нас последовательной работой по повышению качества обслуживания и укреплению доверия пассажиров», - сказал Арам Ананян.
Что касается проблем, связанных с авиакомпанией, в частности отмены некоторых рейсов, затягивания процесса возврата стоимости билетов, Арам Ананян отметил, что над решением этих проблем работает вся команда. Прилагаются последовательные усилия для обеспечения надлежащего обслуживания пассажиров. И если остались люди, вопрос возврата стоимости билетов еще не решен, Арам Ананян отметил, что авиакомпания готова решить эти вопросы.