ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ չեն բացել. ՊՆ-ն հերքում է Ադրբեջանի տարածած լուրը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչության տարածած տեղեկատվությունը, թե Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումներըսեպտեմբերի 8-ի լույս 9-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ են բացել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն այս մասին հաղորդագրություն է տարածել:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածել
ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 8-ի լույս 9-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ չեն բացել:
Իրադրությունը սահմանին հարաբերականորեն կայուն է, գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության տակ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, SEPTEMBER 9, ARMENPRESS. The Armenian Ministry of Defense is denying as disinformation the latest statement from Azerbaijan falsely accusing the Armenian military in shooting at Azerbaijani positions overnight September 8-9 in the eastern part of the border.
“The Azerbaijani Ministry of Defense released disinformation. The detachments of the Armenian Armed Forces did not open fire overnight September 8-9 in the direction of Azerbaijani positions deployed in the eastern part of the Armenian-Azerbaijani borderline. The situation on the border is relatively stable and is under the full control of the Armenian Armed Forces,” the Armenian Ministry of Defense said.