ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ չեն բացել. ՊՆ-ն հերքում է Ադրբեջանի տարածած լուրը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչության տարածած տեղեկատվությունը, թե Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումներըսեպտեմբերի 8-ի լույս 9-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ են բացել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն այս մասին հաղորդագրություն է տարածել:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածել
ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 8-ի լույս 9-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ չեն բացել:
Իրադրությունը սահմանին հարաբերականորեն կայուն է, գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության տակ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Министерство обороны Армении опровергло очередную дезинформацию Азербайджана
Министерство обороны Армении опровергло распространенную Минобороны Азербайджана информацию, что подразделения ВС Армении в ночь с 8 на 9 сентября открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в восточной части армяно-азербайджанской приграничной зоны. «Арменпресс» передает сообщение Минобороны РА:
«Министерство обороны Азербайджана распространило дезинформацию.
Подразделения Вооруженных сил Республики Армения в ночь с 8 на 9 сентября не вели огонь по азербайджанским позициям, расположенным в восточной части армяно-азербайджанской приграничной зоны.
Ситуация на границе относительно стабильная, она находится под полным контролем Вооруженных сил Республики Армения», - говорится в сообщении МО РА.