Այս գործելաոճը չի կարող նպաստել սահմանային իրավիճակի իրական կայունացմանը. ՀՀ ՊՆ-ն՝ Ադրբեջանի կողմից տարածվող ապատեղեկատվությունների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը սեպտեմբերի 6-ին հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել, պնդելով, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 5-ին կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, որտեղ ընդգծվում է, որ այս գործելաոճը, որի հիմքում հայկական կողմի՝ ագրեսիվ գործողություններ իրականացնելու և հայ-ադրբեջանական սահմանին իրադրությունն արհեստականորեն սրելու փորձերի վերաբերյալ բացարձակ կեղծ տեղեկությունների տարածումն է, ոչ մի կերպ չի կարող նպաստել սահմանային իրավիճակի իրական կայունացմանը։
«ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ: Ավելին` ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, ադրբեջանական կողմիցարձակված կրակոցից նախօրեին մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Արման Գագիկի Սարգսյանը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

This conduct can’t in any way contribute to stabilizing situation at border – Armenian military on Azeri disinformations
YEREVAN, SEPTEMBER 6, ARMENPRESS. The Azerbaijani Ministry of Defense released new disinformation falsely claiming that the Armenian Armed Forces opened fire at Azerbaijani positions on September 5 in the eastern part of the Armenian-Azerbaijani border.
“This conduct, based on spreading totally false reports accusing the Armenian side in aggressive actions and attempting to artificially escalate the border situation, can’t in any way contribute to actual stabilization of the border situation. The Armenian Armed Forces did not open fire at Azerbaijani positions. Furthermore, as reported earlier, a conscripted serviceman of the Armenian Armed Forces, Junior Sergeant Arman Sargsyan sustained a fatal gunshot wound yesterday from an Azerbaijani shooting,” the Armenian Defense Ministry said.