Fly Arna-ն ազդարարում է Երեւանից Սոչի չվերթների մեկնարկը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) եւ Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունը սեպտեմբերի 23-ից կմեկնարկի իր չորրորդ կանոնավոր չվերթը՝ Երեւանից Սոչի:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ավիաընկերության տարածած հաղորդագրությունից, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի եւ Սոչիի միջազգային օդանավակայանի միջեւ շաբաթական երեք չվերթ կիրականացվի:
«Մոսկվայից հետո Սոչին Ռուսաստանի Դաշնության երկրորդ քաղաքն է, որտեղ Fly Arna-ն ուղիղ թռիչքներ կիրականացնի։ Չափազանց հպարտ ենք մեր չվերթային ցանցի հերթական ընդլայնմամբ, ինչը մեր ուղեւորներին հնարավորություն կտա ճամփորդել Սոչի գործնական եւ հանգստի նպատակներով», - ասել է Fly Arna-ի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանը:

YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. Armenian national carrier Fly Arna announced it is launching its fourth destination: Yerevan-Sochi flights will commence from September 23rd.
“We are pleased to announce our next destination – Sochi. Flights commence on September 23,” the airline said.
Flights from Yerevan’s Zvartnots International Airport to the Sochi International Airport will be conducted three times a week.
“After Moscow, Sochi is the second Russian city where Fly Arna will conduct direct flights. We are very proud with this expansion of our flight network which will enable our passengers to travel to Sochi for business or leisure,” Fly Arna spokesperson Gayane Antonyan said.