Fly Arna-ն ազդարարում է Երեւանից Սոչի չվերթների մեկնարկը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) եւ Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունը սեպտեմբերի 23-ից կմեկնարկի իր չորրորդ կանոնավոր չվերթը՝ Երեւանից Սոչի:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ավիաընկերության տարածած հաղորդագրությունից, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի եւ Սոչիի միջազգային օդանավակայանի միջեւ շաբաթական երեք չվերթ կիրականացվի:
«Մոսկվայից հետո Սոչին Ռուսաստանի Դաշնության երկրորդ քաղաքն է, որտեղ Fly Arna-ն ուղիղ թռիչքներ կիրականացնի։ Չափազանց հպարտ ենք մեր չվերթային ցանցի հերթական ընդլայնմամբ, ինչը մեր ուղեւորներին հնարավորություն կտա ճամփորդել Սոչի գործնական եւ հանգստի նպատակներով», - ասել է Fly Arna-ի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանը:

«Fly Arna» объявляет о запуске рейсов между Ереваном и Сочи
23 сентября национальный авиаперевозчик Армении «Fly Arna», совместное предприятие Государственного фонда интересов Армении (ANIF) и «Air Arabia Group», начнет выполнять свой четвертый регулярный рейс Ереван-Сочи.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение авиакомпании, между международными аэропортами «Звартноц» и города Сочи будет выполняться три рейса в неделю.
«После Москвы Сочи - второй город Российской Федерации, куда «Fly Arna» будет совершать прямые рейсы. Мы гордимся очередным расширением нашей маршрутной сети, что даст нашим пассажирам возможность путешествовать в Сочи и с деловыми и с развлекательными целями», - сказала пресс-секретарь «Fly Arna» Гаяне Антонян.