Ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով ՊԲ զինծառայող է վիրավորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ 1-ին ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված սադրանքի հետևանքով վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Ալբերտ Վլադիկի Բախշիյանը։ Վիրավոր զինծառայողի վիճակը գնահատվում է բավարար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Ավելի վաղը Արցախի ՊԲ-ն հաղորդել էր, որ Արցախի Հանրապետության հյուսիսային և հյուսիս-արևմտյան սահմանագոտու մի շարք հատվածներում օգոստոսի 1-ին, ժամը 09:00-ից սկսած, ադրբեջանական ստորաբաժանումները դիմել են սադրանքի՝ կատարելով շփման գիծը հատելու փորձեր, որոնք կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների ուժերով:

В результате провокации со стороны Азербайджана ранение получил военнослужащий Армии обороны Арцаха
В результате провокаций, предпринятыхподразделениями Азербайджана, ранение получил военнослужащий АО Альберт Владикович Бахшиян. Состояние раненого военнослужащего оценивается как удовлетворительное. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила пресс-служба Министерства обороны Арцаха.
Ранее Армия обороны Арцаха сообщила, что на ряде участков северной и северо-западной приграничной зоны Республики Арцах 1 августа, начиная с 09:00, азербайджанские подразделения прибегли к провокациям, предприняв попытки перейти линию соприкосновения. Провокации были пресечены силами подразделений Армии обороны Арцаха.