Հայաստանում 2023 թվականին կենսաթոշակները կբարձրանան մինչև 6 հազար դրամով
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հաջորդ տարի նախատեսված է կենսաթոշակների, նպաստների և նվազագույն աշխատավարձի բարձրացում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանն ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում:
«Մենք 2023 թվականին նախատեսում ենք բարձրացնել կենսաթոշակներն ու նպաստները: Ինչպես նաև նվազագույն աշխատավարձի բարձրացման մասին է հայտարարել վարչապետը կառավարության նիստում »,-ասաց Մկրտչյանը:
Նախարարի խոսքով՝ հիմա աշխատանքային կարգով քննարկում են 2023 թվականի բյուջեն:
«Նախատեսված է կենսաթոշակի մինչև 6 հազար դրամ բարձրացում՝ 2 փուլով»,-ասաց նախարարը՝ հավելելով, որ այլ միջոցառումներ ևս նախարարությունում քննարկվում են:

Pensions to rise in Armenia by up to 6000 drams next year
YEREVAN, JULY 12, ARMENPRESS. Armenia will raise pensions, benefits and minimum salary next year, Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan told reporters in the Parliament.
“In 2023 we are planning to increase the pensions and benefits. The Prime Minister has also announced at the Cabinet meeting about raising the minimum wage”, he said, adding that currently they are discussing the budget of 2023. “Pensions are expected to rise by up to 6000 drams at two stages”, he said, adding that the ministry is discussing other measures as well.