Դեսպան Կարապետյանը հանդիպել է Ուկրանիայի ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Մերի Հակոբյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրանիայուն Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը հանդիպել է Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Մերի Հակոբյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունից:
Նշվում է, որ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակեցլ Հայաստանում և Ուկրաինայում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ: Մերի Հակոբյանը ներկայացրել է Ուկրաինայում շարունակվող ռազմական գործողությունների արդյունքում առաջացած մարտահրավերները: Նշվել է, որ հրատապ խնդիրներից է տարածքների ականազերծումը:
Նախարարի տեղակալն ընդգծել է Ուկրաինայի ՆԳՆ-ի պատրաստակամությունը խորացնելու հայ գործընկերների հետ արդեն իսկ ձևավորված լավ հարաբերությունները, մասնավորապես՝ կիսվել Ուկրաինայի ձեռք բերված մեծ փորձով ոստիկանության բարեփոխման գործում:

Посол Армении в Украине встретился с заместителем министра внутренних дел Украины Мери Акопян
Посол Республики Армения в Украине Владимир Карапетян встретился с заместителем министра внутренних дел Украины Мери Акопян. Об этом «Арменпресс» сообщили в посольстве РА в Украине.
Отмечается, что собеседники обменялись мнениями вокруг событий в Армении и Украине. Мэри Акопян представила вызовы, связанные с продолжающимися боевыми действиями в Украине. Было отмечено, что разминирование является одним из актуальных вопросов.
Заместитель министра подчеркнула готовность МВД Украины углублять уже сложившиеся хорошие отношения со своими армянскими коллегами, в частности, делиться опытом, накопленным в Украине в реформировании полиции.