Հավաքի մասնակիցները պարտավոր են հավաքի ընթացքում չկրել զենք կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաներ. ՀՀ ոստիկանություն
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանությունը հայտարարությամբ հիշեցնում է, որ «Հավաքների ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 30-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի համաձայն՝ հավաքի մասնակիցները պարտավոր են հավաքի ընթացքում չկրել զենք կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաներ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ ոստիկանությունը հորդորում է խստորեն պահպանել վերը նշված նորմի պահանջները, ինչը բխում է հասարակական անվտանգության շահերից։

Участники акций обязаны не иметь при себе оружие или предметы, используемые в качестве оружия. Полиция РА
В заявлении полиции РА напоминается, что согласно п. 1 ч. 1 ст. 30 Закона РА «О свободе собраний», участники акции обязаны не иметь при себе во время акции оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия.
Как передает Арменпресс, полиция РА призывает строго соблюдать требования вышеуказанной нормы, что отвечает интересам общественной безопасности.