ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Հունաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով Հունաստանում էր ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորած պատվիրակությունը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից, մարտի 22-ին տեղի է ունեցել Կարեն Բրուտյանի հանդիպումը Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարի տեղակալ Նիկոլաոս Հարդալիասի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև՝ երկկողմ ռազմական համագործակցության հետագա ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր։ Կարծիքներ են փոխանակվել նաև միջազգային անվտանգային իրավիճակի և ռազմաքաղաքական զարգացումների վերաբերյալ։

Делегация во главе с заместителем министра обороны Армении с официальным визитом посетила Грецию
Делегация во главе с заместителем министра обороны Армении Кареном Брутяном с официальным визитом посетила Грецию.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, 22 марта Карен Брутян встретился с заместителем министра обороны Греции Николаосом Хардалиасом.
В ходе встречи были обсуждены представляющие взаимный интерес вопросы, а также дальнейшее расширение двустороннего военного сотрудничества. Состоялся также обмен мнениями о ситуации в области международной безопасности и военно-политических развитий.