ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Հունաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով Հունաստանում էր ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորած պատվիրակությունը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից, մարտի 22-ին տեղի է ունեցել Կարեն Բրուտյանի հանդիպումը Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարի տեղակալ Նիկոլաոս Հարդալիասի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև՝ երկկողմ ռազմական համագործակցության հետագա ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր։ Կարծիքներ են փոխանակվել նաև միջազգային անվտանգային իրավիճակի և ռազմաքաղաքական զարգացումների վերաբերյալ։

The delegation headed by Armenian Deputy Defense Minister visits Greece
YEREVAN, 24 MARCH, ARMENPERSS. The delegation headed by the deputy Minister of Defense of Armenia Karen Brutyan was in Greece on an official visit.
As ARMENPRESS was informed from the Ministry of Defense, on March 22 a meeting took place with Deputy Minister of National Defence of Greece Nikolaos Hardalias.
During the meeting issues of mutual interest were discussed, as well as issues related to further enlargement of bilateral military cooperation. The sides also exchanged thoughts about the international security situation and military political developments.