«Արմենպրես»-ի տնօրեն է նշանակվել Նարինե Նազարյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալություն» ՓԲ ընկերության տնօրեն է նշանակվել Նարինե Նազարյանը:
Որոշումը կայացվել է մարտի 18-ին ընկերության հիմնադրի լիազոր ներկայացուցիչների ընդհանուր ժողովի նիստում՝ հիմք ընդունելով ՓԲԸ տնօրենի թափուր պաշտոնի համար անցկացված մրցույթի հանձնաժողովի որոշումը և եզրակացությունը՝ Նարինե Նազարյանին մարտի 15-ին կայացած մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչելու վերաբերյալ:
Մասնագիտությամբ հոգեբան Նարինե Նազարյանը լրատվության ոլորտում ավելի քան 18 տարվա փորձառություն ունի, որից 17 տարին աշխատել է «Արմենպրես»-ում՝ ավելի քան յոթ տարի զբաղեցնելով ընկերության տնօրենի տեղակալի, իսկ 2011-2021 թվականներին՝ «Արմենպրես»-ի գլխավոր խմբագրի պաշտոնը:
«Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը հիմնադրվել է 1918թ. դեկտեմբերի 18-ին: Այն թողարկվում է վեց լեցվով՝ հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն, արաբերեն, ֆրանսերեն և թուրքերեն, ունի գործընկերային լայն ցանց, միջազգային լրատվական 4 կազմակերպությունների անդամ է: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալություն» ՓԲԸ կազմում գործում են նաև «Հայաստանի Հանրապետություն» օրաթերթը և «Ռեսպուբլիկա Արմենիա» ռուսալեզու թերթը: Գործակալությունը 2011-2021թթ. ղեկավարել է Արամ Անանյանը. տնօրենի պաշտոնը թափուր է մնացել նրա՝ FlyOne Armenia ավիաընկերության խորհրդի նախագահ նշանակվելու կապակցությամբ:

Директором «Арменпресс» назначена Нарине Назарян
Решение принято на собрании полномочных представителей учредителей компании, состоявшемся 18 марта, на основании решения конкурсной комиссии на замещение вакантной должности директора ЗАО и заключения о признании Нарине Назарян победителем конкурса 15 марта.
Нарине Назарян, психолог по профессии, имеет более чем 18-летний опыт работы в сфере СМИ, из которых 17 лет проработала в «Арменпресс», более семи лет занимала должность заместителя директора компании, в 2011-2021 гг. должность главного редактора.
Информационное агентство «Арменпресс» основано 18 декабря 1918 года. Информация издается на шести языках: армянском, русском, английском, арабском, французском и турецком. Агентство имеет широкую партнерскую сеть, является членом 4-х международных информационных организаций. В ЗАО Государственное информационное агентство «Арменпресс» также входят ежедневная газета «Айастани Анрапетутюн» и газета «Республика Армения», издаваемая на русском языке. Агентство в 2011-2021 гг. возглавлял Арам Ананян. Должность директора осталась вакантной в связи с его назначением председателем правления авиакомпании «FlyOne Armenia».