Էկոնոմիկայի նախարարությունը սկսում է չինական շուկայի հետ համագործակցությամբ հետաքրքրված հայկական ընկերությունների տվյալների հավաքագրում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էկոնոմիկայի նախարարությունը սկսում է չինական շուկայի հետ համագործակցությամբ հետաքրքրված հայկական ընկերությունների տվյալների հավաքագրում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը:
Եթե գործունեություն եք ծավալում՝ արդյունաբերության, գյուղատնտեսության,սննդի արդյունաբերության (հյութեր, կաթնամթերք, չիր, ջեմ, պահածոներ, ալկոհոլ , ջուր և այլն) ոլորտներում, հետաքրքրված եք չինական շուկայում երկարաժամկետ և կայուն համագործակցության հնարավորություններով, ձեր ընկերությունը կարող է ապահովել մեծ արտադրական ծավալներ, առաջարկում ենք լրացնել տվյալների հավաքագրմանհայտը՝ անգլերենով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Министерство экономики начинает сбор данных армянских компаний, заинтересованных в сотрудничестве на китайском рынке
Министерство экономики начинает сбор данных армянских компаний, заинтересованных в сотрудничестве с китайскими организациями. Как передает «Арменпресс», сообщение об этом распространило Министерство экономики РА.
«Если вы ведете активную деятельность в промышленности, сельском хозяйстве, пищевой промышленности: производство соков, молочных продуктов, сухофруктов, джемов, алкоголя, воды и т. д. Если вас интересуют долгосрочные, стабильные возможности сотрудничества на китайском рынке, и ваши компании могут обеспечить большие объемы производства, то министерство предлагает вам заполнить для нас ваши данные, на английском языке», - говорится в обращении министерства.