Եղիպատրուշ գյուղում լեռնադահուկային նոր համալիր կկառուցվի
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը հաստատեց «Մայլեռ Մաունթայն Ռեզորթ» ՓԲԸ-ի ներդրումային ծրագիրը, որով նախատեսվում է Արագածոտնի մարզի Ապարան համայնքի Եղիպատրուշ գյուղում լեռնադահուկային նոր համալիր կառուցել:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Կառավարության նիստին ներկայացնելով ներդրումային ծրագիրը, Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը վստահեցրեց, որ անելու են ամեն ինչ, որ հաջորդ տարի լեռնադահուկային ավանը սկսի աշխատել: Ըստ ներդրումային ծրագրի՝ «Մայլեռ մաունթայն ռեզորթը» նախատեսում է 15 միլիարդ դրամ ներդնել այս ծրագրում, ևս 15 միլիարդ՝ ներգրավել այլ մասնավոր ներդրողներից։
« «Մայլեռ մաունթայն ռեզորթ» ընկերությունը, որը նպատակ ունի Ապարանում լեռնադահուկային, ճոպանուղային, ռեստորանային ու հյուրանոցային համալիրներ կառուցել, պայմանագիր է կնքել ավստրիական Doppelmayr ընկերության հետ՝ ճոպանուղու ձեռքբերման համար»,- տեղեկացրեց Քերոբյանը:
Համալիրի կառուցման գործում ընդգրկված կլինեն 250 աշխատողներ, իսկ ներդրումային ծրագրի ավարտից հետո կստեղծվի 1500 հիմնական աշխատատեղ։

В селе Египатруш будет построен новый горнолыжный комплекс
Правительство утвердило инвестиционную программу ЗАО «Майлер Маунтайн Резорт», в рамках которой в селе Египатруш общины Апаран Арагацотнской области планируется построить новый горнолыжный комплекс.
Как передает «Арменпресс», министр экономики Ваан Керобян, представляя на заседании правительства инвестиционную программу, заверил, что они сделают все, чтобы в следующем году горнолыжный поселок начал работать. Согласно инвестиционной программе, «Майлер Маунтайн Резорт» в эту программу планирует инвестировать 15 млрд драмов, еще 15 млрд. привлечь от других частных инвесторов.
Строительство комплекса предполагает создание 250 рабочих мест, после завершения программы будет создано 1 500 основных рабочих мест.Читайте на: Հայերեն