ՀՀ ՔԿ-ն քրգործ է հարուցել հակառակորդի կրակոցից հայ պայմանագրային զինծառայողի հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզի Սոթք համայնքի վարչական տարածքում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասում գտնվող մարտական դիրքում օգոստոսի 17-ի ժամը 15:00-ի սահմաններում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցի հետևանքով աջ սրունքի վերին երրորդականի հետին մակերեսի շրջանում հրազենային մարմնական վնասվածք է ստացել նույն զորամասի հետախուզական վաշտի գնդացրորդ, պարտադիր ժամկետային զինծառայող:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ, 7-րդ և 13-րդ կետերով հարուցվել է քրեական գործ, և կատարվում է նախաքննություն:

В СК РА возбуждено уголовное дело по факту огнестрельного ранения армянского военнослужащего
На позиции N-ской воинской части МО РА, расположенном на административной территории общины Сотк Гегаркуникской области, 17 августа, около 15:00 часов, выстрелом из огнестрельного оружия противника по армянским позициям, пулеметчик, военнослужащий срочной службы разведывательной роты той же части получил огнестрельное ранение в область задней верхней трети правой голени.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Следственного комитета РА, в связи со случившимся в следственном отделе 5-го гарнизона Следственного комитета РА УК РА, возбуждено уголовное дело по п.п. 2, 7 и 13 ч.2 ст. 34-104.