ՀՀ ԶՈՒ գործողությունների արդյունքում Ադրբեջանը դադարեցրել է ամրաշինական աշխատանքները սահմանի Երասխի հատվածում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ հուլիսի 31-ին, ժամը 06։30-ին, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ և փորձել ինժեներական տեխնիկայի կիրառմամբ ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնել։
Հայ դիրքապահների պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդի կրակը լռեցվել է, ամրաշինական աշխատանքները դադարեցվել են։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ժամը 11։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների լիարժեք վերահսկողության ներքո։

YEREVAN, JULY 31, ARMENPRESS. The Ministry of Defense of the Republic of Armenia informs that on July 31, at 06:30, the units of the Azerbaijani Armed Forces opened fire on the Armenian positions located in the Yeraskh section of the Armenian-Azerbaijani border and tried to carry out fortification works using engineering equipment.
After the retaliatory actions of the Armenian positions, theadversary’s was silenced, the fortification works were stopped.
As ARMENPRESS was informed from the MoD Armenia, as of 11:00 am, the situation on the Armenian-Azerbaijani border is relatively stable and is under the full control of the Armenian Armed Forces.