«Ճանապարհային դեպարտամենտ»-ը հայտարարել է մրցույթ միջպետական ճանապարհների ենթակառուցվածքների բարելավման նպատակով
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության «Ճանապարհային դեպարտամենտ» ՊՈԱԿ-ը հայտարարել է Մ-2, Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի-Իրանի սահման և Մ-4, Երևան-Սևան-Իջևան միջպետական ճանապարհներին 9 վթարավտանգ հատվածների ճանապարհային անվտանգության և ենթակառուցվածքների բարելավման աշխատանքների ձեռքբերման տեղական բաց մրցույթ՝ 2 չափաբաժնով։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, «Ճանապարհային դեպարտամենտ»-ը տեղեկացնում է, որ աշխատանքները պետք է կատարվեն 6 ամսվա ընթացքում։ Մ-2 միջպետական ճանապարհի վրա պետք է բարելավվի 7 վթարավտանգ հատվածի անվտանգությունը, իսկ Մ-4 ճանապարհի վրա՝ 2 հատվածի։
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է հուլիսի 20-ը՝ ժամը 16.00։ Հետաքրքրված կազմակերպությունները հայտերը պետք է ներկայացնեն «Ճանապարհային դեպարտամենտ» ՊՈԱԿ (հասցե՝ Հանրապետության հրապարակ‚ Կառավարական տուն 3, 1-ին հարկ)։
Նշված ճանապարհների անվտանգության բարելավման աշխատանքները կիրականացվեն Եվրոպական ներդրումային բանկի դրամաշնորհի միջոցներով ֆինանսավորվող Հայաստանի ճանապարհային անվտանգության բարելավման ծրագրի շրջանակում։

Департамент автодорог объявляет тендер на улучшение межгосударственной дорожной инфраструктуры
ГНКО «Дорожный департамент» Министерства территориального управления и инфраструктур Республики Армения объявил открытый местный тендер на работы по дорожной безопасности и улучшению инфраструктур на межгосударственных дорогах М-2, Ереван-Ерасх-Горис-Мегри-Иран и М-4, Ереван-Севан-Иджеван с 2 частями. Как передает «Арменпресс», «Дорожный департамент» сообщает, что работы должны быть выполнены в течение 6 месяцев. На межгосударственной автодороге М-2 необходимо повысить безопасность 7 опасных участков, а на автодороге М-4 - 2 участков.
Крайний срок подачи заявок - 16:00, 20 июля. Заинтересованные организации должны подать заявки в ГНКО «Дорожный департамент» (адрес: пл. Республики‚ Дом правительства 3, 1 этаж).
Работы по повышению безопасности дорожного движения будут проводиться в рамках финансируемой Европейским инвестиционным банком Программы повышения безопасности дорожного движения в Армении.