ՔԿ-ն մանրամասներ է ներկայացրել Գորիս-Ստեփանակերտ ավտոճանապարհը փակող անձի ձերբակալության վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժնում 2021թ. մայիսի 14-ին վարույթ է ընդունվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով հարուցված քրեական գործը, որի շրջանակներում կատարված քննությամբ պարզվել է, որ նույն օրը` ժամը 15:30-ի սահմաններում, հասարակական վայր հանդիսացող Գորիս-Ստեփանակերտ ավտոճանապարհի Տեղ բնակավայրի բենզալցակայանի դիմացի ճանապարհահատվածում մի խումբ անձինք, բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք ցուցաբերելով համայնքի բնակիչների և երթևեկության մասնակիցների նկատմամբ, կոպիտ կերպով խախտել են հասարակական կարգը, որը զուգորդվել է անձանց նկատմամբ բռնություն գործադրելով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է մեկ անձ, իսկ նրա կողմնակից մյուս 7 անձանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է ստորագրություն չհեռանալու մասին:
Քրեական գործով հարցաքննվել են մի շարք անձինք, նշանակվել դատաբժշկական փորձաքննություններ, հանձնարարություն է տրվել հետաքննության մարմնին:

СК предоставил подробности ареста гражданина, перекрывшего трассу Горис-Степанакерт
В Сюникском управлении Следственного комитета РА 14 мая 2012 года возбуждено уголовное дело по п. 1 ч. 3 ст. 258 УК РА. В рамках этого дела в тот же день на дороге перед автозаправочной станцией поселка Тег на Степанакертском шоссе группа лиц, проявивших открытое неуважение жителям общины, грубо нарушила общественный порядок, что сопровождалось проявлением насилия над людьми.
Как сообщили Арменпресс в отделе по информации и связям с общественностью Следственного комитета РА, один человек арестован по подозрению в хулиганстве, а еще 7 человек задержаны, и в качестве меры пресения в их отношении взята подписка о невыезде.
По уголовному делу допрошен ряд лиц, назначена судебно-медицинская экспертиза, даны указания следственному органу.