ՀՀ դատավորների ընդհանուր ժողովն անցել է կառուցողական, աշխատանքային բազմակարծության մթնոլորտում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ դատավորների՝ մայիսի 7-ին հրավիրված ընդհանուր ժողովին մասնակցել է 163 դատավոր (քվորումն ապահովելու համար պահանջվում էր 115 դատավորի ներկայություն): Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ դատական դեպարտամենտից, ընդհանուր ժողովի օրակարգը եղել է հագեցած, քննարկվել են դատական իշխանության բնականոն գործունեության ապահովմանը միտված մի շարք կարևոր հարցեր, ընդունվել առանցքային որոշումներ:
Նիստն անցել է կառուցողական, աշխատանքային բազմակարծության մթնոլորտում:
Ընդհանուր ժողովի ընթացքում ՀՀ Բարձրագույն դատական խորհրդի դատավոր անդամի կողմից հրապարակվել է խորհրդի ուղերձը՝ հասցեագրված հանրապետության դատավորներին՝ կարևորելով կառուցողական և փոխգործակցված աշխատանքը։

Общее собрание судей Республики Армения прошло в конструктивной, рабочей обстановке
В общем собрании судей Республики Армения, созванном 7 мая, участие приняли 163 судьи (для обеспечения кворума требовалось присутствие 115 судей). Как сообщили «Арменпресс» в Судебном департаменте, повестка собрания была насыщенной, был обсужден ряд важных вопросов, направленных на обеспечение нормального функционирования судебной системы, и были приняты ключевые решения.
Заседание прошло в атмосфере конструктивного рабочего плюрализма.
В ходе общего собрания один из судей - член Высшего судебного совета Республики Армения зачитал послание совета, адресованное судьям республики, отметив важность конструктивной и сотруднической работы.