Ոստիկանության Վայքի բաժնի ծառայողներն ապօրինի թմրաշրջանառության դեպք են բացահայտել
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության Վայքի բաժնի ծառայողներն ապրիլի 27-ին ապօրինի թմրանյութ պահելու և օգտագործելու դեպք են բացահայտել։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
«Ժամը 2.30-ի սահմաններում քրեական հետախույզները Վայք քաղաքի Ջերմուկի խճուղուց, «Օպել Աստրա» մակնիշի մեքենայով հանդերձ, բերման ենթարկեցին Երևան քաղաքի 23-ամյա մի բնակչի՝ Չարենցավանում բնակվող 18-ամյա ուղևորի հետ:
23-ամյա երիտասարդի անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվեց պոլիէթիլենային տոպրակով չորացված, մանրացված, յուրահատուկ հոտով կանեփանման զանգված և գորշ գույնի զանգվածով կաթուցիչ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ մեքենայի խուզարկությամբ հայտնաբերվել են թղթե փաթեթներով կանեփանման բուսական զանգված և փայլաթիթեղյա փաթեթներով՝ շագանակագույն, շոկոլադի սուր հոտով զանգված, որոնք պատկանել են 18-ամյա ուղևորինն էր:
Պարզվել է նաև, որ շագանակագույն զանգվածը նա ձեռք էր բերել բջջային հեռախոսի «Տելեգրամ» հավելվածի միջոցով։

Полиция Вайоц Дзора раскрыла случай незаконного оборота наркотиков
27 апреля сотрудниками Вайоцдзорского отделения Полиции РА раскрыт случай незаконного хранении и употреблении наркотиков.
Об этом сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Полиции Республики Армения.
«Около 2.30 часов следователи по уголовным делам на Джермукском шоссе в Вайоц Дзоре задержали 23-летнего жителя Еревана и 18-летнего водителя Opel Astra, проживающего в Чаренцаване, которых доставили в полицию вместе с автомобилем.
При личном досмотре 23-летнего мужчины в полиэтиленовом пакете была обнаружена высушенная, измельченная, похожая на коноплю масса со специфическим запахом, а также капельница с серой массой», - говорится в сообщении.
Согласно источнику, при обыске автомобиля была обнаружена похожая на коноплю коричневая растительная масса с запахом шоколада в пакетах из фольги, принадлежавшая 18-летнему мужчине.