ՀՀ քաղաքացիները փետրվարի 1-ից կկարողանան մուտք գործել ՌԴ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գործարկվում է «Ճամփորդում եմ առանց covid 19-ի» ծրագիրը, որի վերաբերյալ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի կառավարություններն ընդունել են որոշումներ։ Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ «Փետրվարի 1-ից երկկողմ օդային կանոնավոր հաղորդակցությունը կվերսկսվի»,- ասաց վարչապետը։
Քաղաքացիները պետք է ունենան կորոնավիրուսի թեստի բացասական արդյունք՝ թռիչքից ամենաշատը 72 ժամ առաջվա։
Սա պիլոտային ծրագիր է, որը կգործի փետրվարի 1-ից մարտի 1-ը ներառյալ: ՀՀ վարչապետը հույս հայտնեց, որ հաջող կլինի ծրագիրը ու մարտից լիարժեք կգործարկվի:

Граждане Армении с 1 февраля смогут въезжать в Российскую Федерацию
Запущена дорожная программа “Путешествую без COVID-19”, в рамках которой правительства Армении и России приняли ряд решений. Как передает Арменпресс, об этом на заседании правительства заявил премьер-министр Никол Пашинян. “С 1 февраля возобновится регулярное двустороннее воздушное сообщение”, - сообщил премьер.
Граждане должны иметь отрицательный результат теста на COVID-19, проведенного максимум за 72 часа до вылета.
Это пилотная программа, которая начнет действовать с 1 февраля по 1 марта включительно. Премьер-министр Армении выразил надежду, что программа будет успешной и с марта она будет задействована уже полностью.