ՀՀ քաղաքացիները փետրվարի 1-ից կկարողանան մուտք գործել ՌԴ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գործարկվում է «Ճամփորդում եմ առանց covid 19-ի» ծրագիրը, որի վերաբերյալ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի կառավարություններն ընդունել են որոշումներ։ Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ «Փետրվարի 1-ից երկկողմ օդային կանոնավոր հաղորդակցությունը կվերսկսվի»,- ասաց վարչապետը։
Քաղաքացիները պետք է ունենան կորոնավիրուսի թեստի բացասական արդյունք՝ թռիչքից ամենաշատը 72 ժամ առաջվա։
Սա պիլոտային ծրագիր է, որը կգործի փետրվարի 1-ից մարտի 1-ը ներառյալ: ՀՀ վարչապետը հույս հայտնեց, որ հաջող կլինի ծրագիրը ու մարտից լիարժեք կգործարկվի:

Armenia and Russia to restart air travel from February 1 following coronavirus shutdown
YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS. Armenia and Russia are resuming regular bilateral air communication from February 1, Prime Minister Nikol Pashinyan said at the Cabinet meeting.
The flights are restarting as part of the “I am Traveling Without Covid-19” program, around which the governments of Armenia and Russia have adopted decisions.
Travelers must have a negative COVID-19 test result administered no more than 72 hours prior to the flight.
This is a pilot program which is originally planned for a month. Pashinyan said he hopes it will be a success and the program will be fully launched from March.