Պատերազմին մասնակցած ուսանողների ու մասնակից անձանց ուսանող զավակների ուսման վարձերը կփոխհատուցվեն
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը պատրաստում է որոշման նախագիծ, որով պատերազմին մասնակցած ուսանողների ու պատերազմին մասնակից անձանց ուսանող զավակների 2020 թվականի երկրորդ կիսամյակի ուսաման վարձերը փոխհատուցվելու են:
Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին կառավարության նիստում նշեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հույս հայտնելով, որ գործադիրի արդեն հաջորդ նիստին դե յուրե այդ որոշումը կընդունվի:
Նիկոլ Փաշինյանը, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարՎահրամ Դումանյանինդիմելով, ընդգծեց, որ այս ընթացքում ուսման վարձի հետ կապված խնդիր չպետք է առաջանա:

Плата за обучение студентов, участвовавших в войне, и детей участников войны будет компенсировано
Правительство готовит проект решения, согласно которому плата за обучение студентов, участвовавших в войне, и детей лиц, участвовавших в войне, за второй семестр 2020 года будет возмещена.
Как передает Арменпресс, об этом на заседании правительства заявил премьер-министр Никол Пашинян, выразив надежду, что на следующем заседании правительства это решение будет принято.
Никол Пашинян, обращаясь к министру образования, науки, культуры и спорта Ваграму Думаняну, подчеркнул, что за это время не должно возникнуть проблем с платой за обучение.