Ադրբեջանը հրթիռային հարվածներ է հասցրել Ստեփանակերտի բնակելի տների ու երաժշտական դպրոցին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի զինված ուժերը հրթիռային հարվածներ են հասցրել Ստեփանակերտի բնակելի թաղամասերի ու հանրային նշանակության օբյեկտների։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
«Ստեփանակերտում վերջին մեկ ժամվա ընթացքում երեք անգամ միացել է տագնապի ազդանշանը։ Պատերազմական գործողություններին զուգահեռ թշնամական կողմը շարունակում է հեռահար հրթիռներով ավերել խաղաղ բնակավայրերը։ Ստեփանակերտում վերջին մեկ ժամվա ընթացքում երեք անգամ միացել է տագնապի ազդանշանը։
Թշնամին հարվածներ է հասցնում բնակելի թաղամասերի ու հանրային նշանակության օբյեկտների վրա։ Տուժածներ չկան։ Ավերածությունները շատ են»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Արցախի մարդու իրավունքնեի պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է,որ Ադրբեջանը հրթիռային հարվածներ է հասցրել բնակելի տների եւ երաժշտական դպրոցի վրա:
«Շատ այլ համայնքներ նույնպես ավերածությունների են ենթարկվել։ Տուժածների մասին տեղեկություններ դեռ չկան»,- գրել է Բեգլարյանը։

Azerbaijan launches missiles strikes on Stepanakert’s residential buildings and music school
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. The Azerbaijani armed forces launched missile strikes on residential districts and public facilities in Artsakh’s capital Stepanakert, the State Emergency Service of Artsakh reported.
“Air raid sirens have activated in Stepanakert three times in the past hour. In line with military operations the adversary continues destroying the peaceful settlements with long-range missiles.
The Azerbaijani side strikes residential districts and public objects. There are no casualties, but a lot of damages”, the statement says.
Ombudsman of Artsakh Artak Beglaryan has tweeted that Azerbaijan struck Stepanakert’s civilian areas with missiles, as a result of which residential buildings and the music school have been seriously destructed.
“Many other communities have also been targeted with destructions. No data on casualties yet”, the Ombudsman said.