Հակառակորդը Ստեփանակերտի բնակելի թաղամասերին հարվածել է 120 մմ ականանետով, կա մեկ տուժած. ԼՐԱՑՎՈՂ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեփանակերտում բազմաթիվ պայթյունների ձայներ են լսվել: Ինչպես տեղից հաղորդում է«Արմենպրես»-ի թղթակիցը, օդային տագնապի ազդանշանը միացված է:
18:19 - Օդային տագնապի ազդանշանն ավարտվել է:
18:41 - Արցախի Հանրապետության Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հայտնում է, որ նախնական տվյալներով կա մեկ վիրավոր: Մայրաքաղաքի բնակելի թաղամասերին հարված է հասցվել120 մմ ականանետից, քաղաքում կան բազմաթիվ ավերածություններ:
20:04 -«Արմենպրես»-ի թղթակցի և այլ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների կողմից դեպքի վայրի տեսանկարահանման ժամանակ՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Ստեփանակերտը կրկին հրետակոծվել է: Միացել է նաև օդային տագնապի ազդանշանը: Լրագրողական խումբը ստիպված է եղել պատսպարվել հարևան շենքերից մեկի ռմբապաստարանում:
«Արմենպրես»-ի թղթակիցը հայտնում է նաև, որ Ստեփանակերտի՝ երեկոյան ժամերի հրետակոծության ընթացքում արկերից մեկն ընկել է բնակելի առանձնատան բակում` վնասելով քարե պարիսպը, ինչպես նաև պայթյունի ալիքը կրնկահան է արել դռներն ու փշրել պատուհանները: Տանը գտնվել է վատառողջ տարեց մարդ և որդին: Բարեբախտաբար որդին միայն քերծվածքներ է ստացել:

YEREVAN, NOVEMBER 4, ARMENPRESS. Numerous explosions were heard in Stepanakert, Artsakh. The correspondent of ARMENPRESS informs air raid siren is activated.
18:19 - Air raid siren deactivated.
18:41 – The State Service of the Emergency Situations of Artsakh informs that one person has been injured, according to preliminary data. The capital city of Artsakh has been bombed by 120 mm mortars, causing numerous destructions.
20:04 – During a video shooting by the correspondent of ARMENPRESS and other media outlets of the place bombed earlier in Stepanakert by Azerbaijan, Stepanakert was again bombed at about 19:00. Air raid siren is again activated. The group of reporters had to find shelter in a nearby bomb shelter.
The correspondent of ARMENPRESS also informs that one of the bombs of the evening bombing of Stepanakert landed in the garden of a residential private house, damaging the stone fence. The shock wave smashed the windows and blew up the doors. An unhealthy elderly man with his son were found in the house. Fortunatelly, the sone was just slightly injured.