Հայկական կողմը տապալել է Ադրբեջանի հարձակողական գործողությունները. մարտերը շարունակվում են
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմում հայկական կողմը տապալել է օրվա ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերի բոլոր հարձակողական գործողությունները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին նոյեմբերի 2-ին կայացած մամուլի ասուլիսին ասաց ՀՀ Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այս պահին մարտերը շարունակվում են: Ընդհանուր առմամբ, այսօրվա ողջ հարձակողական գործողությունները, որոնք երեք-չորս ուղղությամբ են եղել, տապալված են: Մարտունու ուղղությամբ թշնամուն հաջողվել է վերցնել մեկ-երկու դիրք` Մարտունուց հարավ` Ճարտարի ուղղությամբ: Կիրառվել են վաշտ, գումարտակ չափի ստորաբաժանումներ: Ակտիվորեն կիրառվել է ավիացիա, մի քանի բնակավայրեր ռմբակոծվել են»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
ՊՆ ներկայացուցիչը նշեց, որ իրավիճակը վերահսկելի է, հակառակորդի շարժերը, վերախմբավորումները նկատվում են և հիմնականում հրետանու կրակով խոցվում են:

YEREVAN, NOVEMBER 2, ARMENPRESS. The Defense Army of Artsakh thwarted all the attacking attempts of the Azerbaijani side, ARMENPRESS reports representative of the MoD Armenia Artsrun Hovhannisyan said in a press conference.
‘’At this moment the clashes still continue. In general, all the attack attempts of Azerbaijan in 3-4 directions have been thwarted. The adversary was able to occupy 1-2 positions in Martuni direction, south of Martuni, in the direction of Chartar’’, Hovhannisyan said, adding that aviation was actively sued by Azerbaijan and a number of settlements were bombed.
Artsrin Hovhannisyan added that the situation is under control and all the movements and re-orderings of the Azerbaijani side are detected and are targeted mainly by artillery fire.