Գեղարքունիքի մարզի դպրոցներն աջակցում են առաջնագծին եւ Արցախից մարզ տեղափոխված ընտանիքներին
ԳԱՎԱՌ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեպտեմբերի 27-ից ի վեր, ադրբեջանաթուրքական ագրեսիային դիմակայելու նպատակով, Գեղարքունիքի մարզի հանրակրթական դպրոցները շարունակում են աջակցել առաջնագծում մարտնչող Հայոց բանակին, ինչպես նաեւ Արցախից ժամանակավորապես Գեղարքունիքի մարզ բնակության տեղափոխված ընտանիքներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Գեղարքունիքի մարզպետարանի կրթության, մշակույթի եւ սպորտի վարչությունից, Արցախին, առաջնագծին եւ Արցախից Գեղարքունիքի մարզ տեղափոխված ընտանիքներին օգնելու նպատակով մարզի դպրոցների կողմից ցուցաբերվել է 26 միլիոն 313,3 հազար դրամի ֆինանսական աջակցություն:
Իսկ Գավառի թիվ 2 եւ թիվ 8 միջնակարգ դպրոցների մանկավարժները եւ դպրոցականները Արցախին օգնելու նպատակով գումար են փոխանցել նաև «Հացառատի զարգացման բարեգործական հիմնադրամին»: Այդ միջոցները եւս ուղղվել են վերոնշյալ նպատակին:

Школы Гегаркуникской области помогают подразделениям на передовой и семьям, переехавшим из Арцаха
С 27 сентября, с начала азербайджано-турецкой агрессии, направленной против Арцаха, общеобразовательные школы Гегаркуникской области оказывают содействие подразделениям Армянскую армии на передовой, а также семьям, вынужденно переехавшим из Арцаха в Гегаркуникскую область.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ администрации Гегаркуникской области школы области оказали финансовое содействие в размере 26 млн 313 003 драмов.
А педагоги и школьники Гаварских средних школ № 2 и № 8 перечислили деньги в “Благотворительный фонд развития Ацарата”. Эти средства также были направлены на вышеуказанные цели.