Հակառակորդի ձեռնարկած հարձակման փորձերը մատնվում են անհաջողության. Շուշան Ստեփանյան
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հակառակորդն անընդհատ ձեռնարկում է հարձակման փորձեր, որոնք մատնվում են անհաջողության: Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը, այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Այսպիսով՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում հակառակորդը հարավային սահմանի երկու ուղղություններով ձեռնարկել է գրոհ, որը ՊԲ ստորաբաժանումների վճռական գործողությունների արդյունքում կասեցվել է։ Հակառակորդին պատճառվել են կենդանի ուժի զգալի կորուստներ, ինչպես նաև խոցվել է թշնամական 9 միավոր զրահատեխնիկա», - գրել է նա։

YEREVAN, OCTOBER 8, ARMENPRESS. Azerbaijani forces are constantly attempting new attacks which are failing due to Artsakh Defense Army countermeasures, Armenian Defense Ministry spokesperson Shushan Stepanyan said.
“Around 14:00 the adversary launched an attack in two directions at the northern border, which was thwarted as a result of Defense Army units’ decisive actions. Significant losses of manpower was inflicted upon the adversary, and 9 units of adversary equipment was destroyed,” she said.