Քննչական կոմիտեն խուզարկում է Նաիրա Զոհրաբյանի ԲՀԿ կենտրոնական գրասենյակի աշխատասենյակը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ քննչական կոմիտեի աշխատակիցները խուզարկում են ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի ԲՀԿ կենտրոնական գրասենյակի աշխատասենյակը։
«Արմենպրես»-ի հաղոդմամբ՝ այս մասին Զոհրաբյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում։
Ավելի վաղ նա հայտնել էր, որ քննիչը զանգել է իրեն և ասել է, որ պետք է խուզարկեն ԱԺ-ի իր աշխատասենյակը։ Նա թույլ չէր տվել այդ գործողություններն իրականացնել միայնակ՝ ասելով, որ ինքը պետք է հասնի խորհրդարան և այնտեղ էր հրավիրել լրատվամիջոցներին ու միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին։
Նրա այս հայտարարությանը հետևել էր ԱԺ նախագահի օգնական Վահան Կոստանյանի հայտարարությունը, որն ասել էր, թե իրականությանը չի համապատասխանում ԱԺ աշխատասենյակում խուզարկություն իրականացնելու լուրը։
Չնայած այդ ամենին, Նաիրա Զոհրաբյանը հասել էր ԱԺ, որտեղ հունիսի 16-ին քննարկվում է ԲՀԿ առաջնորդ, ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը։ Զոհրաբյանը նախընտրել է մասնակցել նիստին։
«Ինձ քննիչը հարցրեց՝ արդյոք կարող են առանց իմ ներկայության խուզարկել, ասել եմ՝ այո: Այս պահին իմ փաստաբանները կլինեն կենտրոնական գրասենյակի իմ աշխատասենյակում և կմասնակցեն ողջ գործընթացին»,- նշել է պատգամավորը:

Opposition MP Naira Zohrabyan’s office at PAP headquarters searched by Investigative Committee
YEREVAN, JUNE 16, ARMENPRESS. Investigation Committee officers are conducting a search operation at the office of Prosperous Armenia faction MP Naira Zohrabyan in the party’s headquarters, the lawmaker said on Facebook.
Earlier she informed that the investigator called her informing that they must search her office in the Parliament, but she didn’t allow that stating that she must be in the Parliament that time.
Naira Zohrabyan is currently in the Parliament and is participating in today’s session which will debate the issue of stripping PAP leader, MP Gagik Tsarukyan of immunity.
“The investigator asked me if they can conduct a search without my presence, I told him yes. At the moment my attorneys will be in my office in the headquarters and will participate in the whole process”, Zohrabyan said.
The National Security Service of Armenia issued a statement announcing about new discoveries about the activity of the Prosperous Armenia party.