Վարդան Պետրոսյանը համացանցում տեղադրել է «Պարոնայք 50-50» մենաներկայացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դերասան, սցենարիստ Վարդան Պետրոսյանը «YouTube»-ի իր պաշտոնական ալիքում հրապարակել է «Պարոնայք 50-50» մենաներկայացումը՝ հինգ հատվածով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդամբ՝ Պետրոսյանն այս մասին տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր հետևորդներին՝ հայտնելով, որ ներկայացումը գրվել, բեմադրվել և խաղացվել է 2012 թվականին Երևանի Հ. Պարոնյանի անվան կոմեդիայի պետական թատրոնում:
«Այս ներկայացումը, ցավոք, չցուցադրվեց հեռուստատեսությամբ։ Կարծում եմ՝ երգիծանքի ուժն այն թվերի համար արդեն անհանդուրժելի էր... Բարի դիտում»,-գրել է Պետրոսյանը:
Դերասանը Հայոց ցեղասպանության 105-րդ տարելիցին էլ բոլորին հորդորել էր դիտել իր «Վերելք» ներկայացումը, որը բեմադրվել և խաղացվել է առաջին անգամ 2005 թվականին Երևանի Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնում:
Նա նշել էր, որ մի շարք տեսարաններ, որ շատ թատերային էին ու բեմական, ցավոք, հեռուստատեսային տարբերակում կորցրին իրենց ուժն ու իմաստը և այդ պատճառով հանվեցին։

Вардан Петросян поместил в сети моноспектакль “Господа 50-50”.
Актер, сценарист Вардан Петросян на своем официальном канале в YouTube опубликовал моноспектакль “Господа 50-50”.
Как передает «Арменпресс», Петросян сообщил об этом своим последователям в Facebook, сообщив, что спектакль был написан, поставлен и сыгран в 2012 году в Государственном театре комедии им. Пароняна.
“Этот спектакль, к сожалению, не был показан по телевидению. Думаю, сила сатиры в те годы была нетерпимой... Хорошего просмотра”, - написал Петросян.
В 105-ую годовщину Геноцида армян актер призвал всех посмотреть его спектакль “Подъем”, который был поставлен и сыгран впервые в 2005 году в Русском драматическом театре им. Станиславского.
Он отметил, что ряд сцен, которые были очень сценичны, к сожалению, в онлайн версии теряли свою силу и смысл и поэтому были сняты.