ԿԳՄՍ նախարարությունը դրամաշնորհային մրցույց է հայտարարել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը «Կրթության որակի ապահովում» ծրագրի «Ֆինանսական գրագիտության, ձեռնարկատիրական հմտությունների զարգացման, մասնագիտական կրթության վերաբերյալ հեռուստահաղորդաշարերի, սոցիալական հոլովակների և կարճամետրաժ խաղարկային ֆիլմերի պատրաստում» միջոցառման շրջանակում հայտարարում է դրամաշնորհային մրցույթ հետևյալ անվանակարգերում՝
- Կարճամետրաժ խաղարկային ֆիլմի պատրաստում և տարածում
- Հեռուստաֆիլմերի պատրաստում և տարածում
- Հեռուստահաղորդաշարերի պատրաստում և տարածում
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից, դրամաշնորհը տրամադրվում է համաձայն Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2003 թվականի դեկտեմբերի 24-ի «Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեից իրավաբանական անձանց սուբսիդիաների և դրամաշնորհների հատկացման կարգը հաստատելու մասին» N 1937-Ն որոշման:
Հայտերն ընդունվում են2020 թվականի մայիսի 12-ից մինչ հունիսի 12-ըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունում (ք. Երևան, Կառավարական 2-րդ տուն, Վ. Սարգսյան 3, 705 սենյակ, 7-րդ հարկ)։

Министерство образования, науки, культуры и спорта объявило конкурс на получение гранта
Министерство образования, науки, культуры и спорта Армении в рамках программы “Обеспечение качества образования” объявляет конкурс на получение грантов в следующих номинациях:
• Производство и распространение короткометражного игрового фильма
• Производство и распространение телефильмов
• Производство и распространение цикла телепередач
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе министерства, грант предоставляется в соответствии с решением правительства РА № 1937-Н “Об утверждении порядка предоставления субсидий и грантов юридическим лицам из государственного бюджета Республики Армения от 24 декабря 2003 года.
Заявки принимаются с 12 мая по 12 июня 2020 года в Министерстве образования, науки, культуры и спорта Армении (г. Ереван, Дом Правительства 2, ул. В. Саркисяна 3, этаж 7, каб. 705).