ԱԺ հանձնաժողովը մարտի 31-ի նիստում կքննարկի ԿԲ նախագահի թեկնածության հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 31-ի նիստի օրակարգում ընդգրկված է Կենտրոնական բանկի նախագահի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյալ քննարկում: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ Ազգային ժողովի կայքից:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ » Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 145-րդ հոդվածի hամաձայն ՝ Կենտրոնական բանկի նախագահի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյալ քննարկում»-ը հանձնաժողովի նիստի միակ հարցն է: Հարցը կզեկուցի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, հանձնաժողովի փոխնախագահ Արտակ Մանուկյանը:

Комиссия НС обсудит вопрос о кандидатуре председателя Центрального банка Армении
В повестку дня заседания Постоянной комиссии НС Армении по финансово-кредитным и бюджетным вопросам 31 марта включено обсуждение кандидатуры председателя Центрального банка и предложения Национальному Собранию кандидата на эту должность.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт НС Армении, согласно ст. 145 конституционного закона Республики Армения «Регламент Национального собрания», обсуждение кандидатуры председателя Центрального банка и предложения Национальному Собранию кандидата на эту должность является единственным вопросом повестки заседания комиссии. Вопрос представит депутат фракции «Мой шаг», заместитель председателя комиссии Артак Манукян.