Կենսաթոշակների և նպաստների տրամադրման գործընթացում ուշացումներ չեն լինի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կենսաթոշակների և նպաստների տրամադրման բնականոն գործընթացն ապահովելու նպատակով՝ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի միջև համաձայնություն է ձեռք բերվել այն մասին, որ ընկերության աշխատակիցներն անձամբ կայցելեն շահառուներին՝ կանխիկ եղանակով ստացվող կենսաթոշակները և նպաստները նրանց բնակության վայր հասցնելու նպատակով: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ կառավարությունից։
«Հայփոստ»-ի բաժանմունք այցելելու անհրաժեշտություն չկա։
Քաղաքացիների տներ այցելող «Հայփոստ»-ի բոլոր աշխատակիցներն ապահովված կլինեն անհատական պաշտպանիչ միջոցներով՝ դիմակներով, ինչպես նաև ախտահանիչ միջոցներով:
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է բոլոր քաղաքացիներին զերծ մնալ «Հայփոստ»-ի բաժանմունքներ և այլ մարդաշատ վայրեր այցելելուց:

В процессе предоставления пенсий и пособий задержек не будет
С целью обеспечения нормального процесса предоставления пенсий и пособий между Министерством труда и социальных вопросов Республики Армения и ЗАО “Айпост” было достигнуто соглашение о том, что сотрудники компании лично посетят бенефициаров по месту их жительства для доставки пенсий и пособий, получаемых наличными. Об этом «Арменпресс» сообщили в правительстве Армении.
Нет необходимости посещать отделение “Айпоста”.
Все сотрудники “Айпоста”, посещающие дома граждан, будут обеспечены индивидуальными защитными средствами, маскам и дезинфицирующими средствами.
Министерство труда и социальных вопросов еще раз призывает всех граждан воздерживаться от посещения отделений “Айпост” и других многолюдных мест.