Կադաստրի կոմիտեն հորդորում է քաղաքացիներին օգտվել առցանց ծառայություններից
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Կադաստրի կոմիտեն հորդորում է քաղաքացիներին օգտվել առցանց ծառայություններից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասված է կոմիտեի «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի էջում:
«Շարունակե՛ք օգտվել մեր առցանց ծառայություններից️: Հարգելի քաղաքացիներ, տեղեկացնում ենք, որ Կադաստրի կոմիտեի սպասարկման գրասենյակներում շարունակում ենք ընդունել միայն դիմումների հետևյալ տեսակները՝ գույքի նկատմամբ իրավունքների և սահմանափակումների պետական գրանցման, իրավունքի դադարման պետական գրանցման, անշարժ գույքի հասցեի գրանցման, անվանափոխման վերաբերյալ գրառման կատարման, գույքի նկատմամբ գրանցված իրավունքների առկայության մասին, ներկայացված փաստաթղթերի հետ վերադարձի, նոր վկայականի տրամադրման, սխալների ուղղման, վարույթի դադարեցման, փաստաթղթերի պատճենների տրամադրման»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։
Կոմիտեն հիշեցնում է, որ բացի վերոնշյալ տեսակի դիմումներից, մնացած դիմումներն առայժմ կընդունվեն www.e-cadastre.am էլեկտրոնային կայքի միջոցով։ Այն անձանց, ովքեր ունեն փաստաթղթերը էլեկտրոնային եղանակով ստորագրելու հնարավորություն, կոմիտեն հորդորում է բոլոր դիմումներն անխտիր ներկայացնել www.e-cadastre.am էլեկտրոնային կայքի միջոցով։
«Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ ներկայացված դիմումների հիման վրա կազմված բոլոր ավարտական փաստաթղթերը (բացառությամբ` պատճենների և հետ վերադարձված փաստաթղթերի) հնարավոր է ստանալ միայն www.e-cadastre.am էլեկտրոնային կայքի միջոցով։ Էլեկտրոնային եղանակով դիմումներ ներկայացնելիս առաջացած հարցերի դեպքում խնդրում ենք զանգահարել հետևյալ հեռախոսահամարներով՝ 060-474207, 060-474205, 060-474221, 060-474220 հեռախոսահամարներով»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Комитет кадастра призывает граждан пользоваться онлайн услугами
Комитет кадастра призывает граждан пользоваться онлайн услугами. Как передает «Арменпресс», об этом говорится на странице комитета в социальной сети Facebook.
“Уважаемые граждане, сообщаем, что в офисах обслуживания Комитета кадастра мы продолжаем принимать только следующие виды заявлений: государственная регистрация прав и ограничений на имущество, государственная регистрация прекращения права, регистрация адреса недвижимости, запись о переименовании, наличие зарегистрированных прав на имущество, возврат с представленными документами, предоставление нового свидетельства, исправление ошибок, прекращение производства, предоставление копий документов”, - говорится в сообщении. Комитет напоминает, что кроме заявлений вышеуказанного типа, остальные заявления пока будут приниматься посредством электронного сайта www.e-cadastre.am.
Тех лиц, которые имеют возможность подписывать документы в электронном виде, комитет призывает безоговорочно представлять все заявления на сайт www.e-cadastre.am.
"”Одновременно сообщаем, что все окончательные документы, составленные на основании представленных заявлений (за исключением копий и возвращенных документов), можно получить только посредством электронного сайта www.e-cadastre.am. В случае вопросов, возникших при подаче электронных заявлений, просим звонить по следующим телефонным номерам: 060-474207, 060-474205, 060-474221, 060-474220”, - говорится в сообщении кадастра.