70-ից ավելի քաղաքացիների մեկուսացման ժամկետն ավարտվել է. նրանք կվերաթեստավորվեն
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում կորոնավիրուսի կասկածով մեկուսացված քաղաքացիներից ավելի քան 70-ի մեկուսացման ժամկետն ավարտվել է, նրանք նոր թեստ կհանձնեն: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Վաղը լավ լուրերի նույնպես սպասում ենք: Մեր մեկուսացված քաղաքացիներից ավելի քան 70-ի մեկուսացման 14 օրը լրացել է, պետք է նրանց նորից թեստավորենք, և նախադրյալներ կան մտածելու, որ նրանց մեծ մասը բացասական կթեստավորվի և նրանց կվերադառնան իրենց առօրյա կյանքին»,- ասաց Փաշինյանը:
Հայաստանում կորոնավիրուսի կասկածով մեկուսացված է ավելի քան 600 քաղաքացի:
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը 235 է: Առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա ապաքինվել է և դուրս է գրվել: Մարտի 21-ին արձանագրվել է ապաքինման երկրորդ դեպքը։ Կորոնավիրուսի տարածման առաջնակի դեպքերից մեկն արձանագրվել է Էջմիածնում, մյուսը՝ Շենգավիթում՝ արտադրամասում. երկու դեպքում էլ վարակակիրը եկել էր Իտալիայից։

Срок изоляции более 70 граждан Армении истек, они пройдут новое тестирование
Срок изоляции более 70 граждан Армении истек, и они пройдут новое тестирование. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
«Мы также ждем хороших новостей завтра. С момента изоляции более 70 наших граждан прошло 14 дней. Мы должны протестировать их снова, и есть предпосылки думать, что результаты тестов большинства из них будет отрицательным, и они вернутся к своей повседневной жизни», - сказал Пашинян.
Более 600 граждан были изолированы по подозрению на коронавирус в Армении.
Число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 235, изолировано более 300 человек. Первый случай коронавируса в Армении был зафиксирован 1 марта. Гражданин приехал в Армению из Ирана. Он уже выздоровел и выписался из больницы.