Հայ-վրացական սահմանին քաղաքացիների համար բաց կլինի միայն Սադախլոյի անցակետը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետի գլխավորությամբ գործող միջգերատեսչական կազմակերպչական խորհուրդը մարտի 22-ին որոշում է կայացրել, որ քաղաքացիների համար (խոսքը չի վերաբերում բեռնափոխադրումներին) վրաց-հայկական անցակետերից կաշխատի միայն Սադախլոյի անցակետը, որը հնարավորություն կունենան հատել միայն իրենց հայրենիք վերադարձող ՀՀև Վրաստանի քաղաքացիները։ Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ «Ֆեյսբուք»-ում ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության էջից։
«Տեղեկացնենք նաև, որ Սադախլոյի անցակետը հնարավոր է հատել միայն ժամը 10:00-18:00-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Հավելենք, որ բեռնափոխադրումների համար հայ-վրացական բոլոր անցակետերը գործում են առանց սահմանափակումների»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

На  армяно-грузинской  границе для граждан  будет открыт только КПП Садахло
Сегодня, 22 марта, Межведомственный координационный совет Грузии во главе с премьер-министром принял решение о том, что из числа грузино-армянских контрольно-пропускных пунктов будет работать только КПП Садахло (речь не идет о грузовых перевозках), который смогут пересечь только граждане Армении и Грузии, возвращающиеся на Родину.
Об этом Арменпресс стало известно с сайта МИД Армении в Facebook.
«Сообщаем, что контрольно-пропускной пункт Садахло можно будет пересечь только с 10:00 до 18:00 часов.
Добавим, что для грузоперевозок все контрольно-пропускные пункты на армяно-грузинской границе работают без ограничений», говорится в сообщении.