Հայտարարվել է Մ11-Ախպրաձոր ճանապարհահատվածի վերականգնման շինարարական աշխատանքների մրցույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության Ճանապարհային դեպարտամենտը Համաշխարհային բանկի կողմից ֆինանսավորվող Կենսական նշանակության ճանապարհային ցանցի բարելավման ծրագրի երկրորդ լրացուցիչ ֆինանսավորում ծրագրի շրջանակներում հայտարարել է Գեղարքունիքի մարզի Մ11-Ախպրաձոր կմ 0+000-կմ 7+828 և Մ11-Ախպրաձոր կմ 7+828-կմ 14+480 ճանապարհային հատվածների վերականգնման շինարարական աշխատանքների մրցույթ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ տարածքային կառավարան և ենթակառուցվածքների նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից;
Շուրջ 14,5 կմ երկարությամբ ճանապարհն անցնում է մարզի Ծովակ, Լճավան, Մաքենիս և Ախպրաձոր համայնքներով։
Մրցույթին մասնակցել ցանկացող հայտատու կազմակերպությունները պետք է ունենան համապատասխան շինարարական աշխատանքներիիրականացման փորձ և ռեսուրսներ,ինչըմանրամասն ներկայացված է մրցութային փաստաթղթերում:
Հետաքրքրված իրավասու հայտատուներն ամբողջական մրցութային փաստաթղթերը կարող են ներբեռնել, ինչպես նաև մրցույթի վերաբերյալ այլ մանրամասների կարող են ծանոթանալwww.gnumner.amկամwww.armeps.amկայքերից։

Объявлен тендер на строительные работы по восстановлению участка дороги М11-Ахпрадзор
Дорожный департамент Министерства территориального управления и инфраструктур Республики Армения в рамках второй дополнительной программы по улучшению дорожной сети жизненного значения, финансируемой Всемирным банком, объявил тендер на строительные работы по восстановлению дорожных участков М11-Ахпрадзор км 0+000-км 7+828 и М11-Ахпрадзор км 7+828-км 14+480 Гегаркуникской области. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Министерства территориального управления и инфраструктур Армении.
Дорога протяженностью около 14,5 км проходит через общины Цовак, Лчаван, Макенис и Ахпрадзор Гегаркуникской области.
Организации-заявители, желающие принять участие в конкурсе, должны иметь опыт и ресурсы для проведения соответствующих строительных работ, что подробно представлено в конкурсной документации.
Заинтересованные компетентные заявители могут загрузить полную тендерную документацию с сайтов: www.gnumner.am или www.armeps.am, а также ознакомиться с другими подробностями конкурса.