ԵՊԲՀ-ն կորոնավիրուսի կանխարգելման համար բացված հաշվին կփոխանցի 2 մլն դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային վարակի կանխարգելման և հաղթահարման նպատակով ֆինանսական աջակցություն ցուցաբերելու համար բացված հաշվեհամարին Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանը կփոխանցի 2.000.000 ՀՀդրամ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ԵՊԲՀ-ից։
ՀՀ-ում նոր կորոնավիրուս COVID 19-ի տարածման ռիսկերը հաշվի առնելով` ԵՊԲՀ-ն իր աջակցությունն է հայտնում ՀՀ Կառավարությանը և առողջապահական պատկան մարմիններին՝ վարակի տարածումը կանխարգելելու գործում:
Համալսարանական հիվանդանոցները ևս բերված են բարձր պատրաստավածության և շարունակում են ծառայել ժողովրդին:

ЕГМУ перечислит на счет, открытый для для борьбы по предотвращению коронавируса, 2 млн драмов
На расчетный счет, открытый для оказания финансового содействия для предотвращения и преодоления коронавирусной инфекции, Ереванский государственный медицинский университет им. Мхитара Гераци перечислит 2.000.000 драмов.
Учитывая риски распространения нового коронавируса COVID 19 в Армении, ЕГМУ выражает свое содействие правительству Республики Армения и компетентным органам здравоохранения в деле предотвращения распространения инфекции.
Университетская клиника также приведена в состояние повышенной готовности и продолжает служить народу.