Արսեն Թորոսյանը դրամական փոխանցում է կատարել կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար բացված հաշվեհամարին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը դրամական փոխանցում է կատարել գանձապետական հաշվին, որը նախատեսված է կորոնավիրուսային հիվանդության կանխարգելման և հաղթահարմանն ուղղված Առողջապահության նախարարության միջոցառումներին աջակցելու համար:
«100.000 դրամ փոխանցեցի՝ ի աջակցություն կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պայքարի»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն այս մասին նշել է «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
Ֆինանսների նախարարությունը բացել է գանձապետական հաշիվ ` կորոնավիրուսային հիվանդության կանխարգելման և հաղթահարմանն ուղղված առողջապահության նախարարության միջոցառումներին աջակցելու նպատակով։ Ստացողը Կենտրոնական գանձապետարանն է, գանձապետական հաշվի համարն է՝ 900005001947: Փոխանցում կատարելիս պետք է նշել նպատակը՝ «Աջակցություն կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պայքարին»։ Ստացված միջոցներն օգտագործվելու են բժշկական անձնակազմի խրախուսման, բժշկական պարագաների և սարքավորումների ձեռք բերման, ինչպես նաև բժշկական կենտրոնների շենքային պայմանների բարելավման վրա:

Armenia’s healthcare minister donates money to account number opened for fighting COVID-19
YEREVAN, MARCH 18, ARMENPRESS. Armenia’s healthcare minister Arsen Torosyan donated 100,000 drams to the account number opened at the Central Treasury aimed at assisting the healthcare ministry’s actions to fight against the novel coronavirus.
“I transferred 100,000 drams to assist the fight against the coronavirus disease”, the minister said on Facebook.
Armenia’s finance ministry opened an account number aimed at supporting the actions of the healthcare ministry to prevent and overcome the new coronavirus. The money is transferred to the account number opened at the Central Treasury – 900005001947. The donated money will be used for promoting the medical staff, purchasing medical items and equipment, as well as improving the building conditions of hospitals.