Արսեն Թորոսյանը դրամական փոխանցում է կատարել կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար բացված հաշվեհամարին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը դրամական փոխանցում է կատարել գանձապետական հաշվին, որը նախատեսված է կորոնավիրուսային հիվանդության կանխարգելման և հաղթահարմանն ուղղված Առողջապահության նախարարության միջոցառումներին աջակցելու համար:
«100.000 դրամ փոխանցեցի՝ ի աջակցություն կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պայքարի»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն այս մասին նշել է «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
Ֆինանսների նախարարությունը բացել է գանձապետական հաշիվ ` կորոնավիրուսային հիվանդության կանխարգելման և հաղթահարմանն ուղղված առողջապահության նախարարության միջոցառումներին աջակցելու նպատակով։ Ստացողը Կենտրոնական գանձապետարանն է, գանձապետական հաշվի համարն է՝ 900005001947: Փոխանցում կատարելիս պետք է նշել նպատակը՝ «Աջակցություն կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պայքարին»։ Ստացված միջոցներն օգտագործվելու են բժշկական անձնակազմի խրախուսման, բժշկական պարագաների և սարքավորումների ձեռք բերման, ինչպես նաև բժշկական կենտրոնների շենքային պայմանների բարելավման վրա:

Арсен Торосян сделал денежный перевод на счет, открытый для борьбы с коронавирусом
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян сделал денежный перевод на казначейский счет, который предусмотрен для содействия мероприятиям Министерства здравоохранения, направленным на профилактику и преодоление коронавирусной инфекции.
“Я перечислил 100.000 драмов в поддержку борьбы с коронавирусным заболеванием”, - сообщил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян на своей странице в социальной сети Facebook.
Как передает «Арменпресс», Министерство финансов открыло казначейский счет с целью содействия мероприятиям Министерства здравоохранения, направленным на предотвращение и преодоление коронавирусной инфекции. Получатель - центральное казначейство, номер казначейского счета -900005001947. При перечислении следует отметить цель “Содействие борьбе с коронавирусным заболеванием”. Полученные средства будут использованы на поощрение медицинского персонала, приобретение медицинских принадлежностей и оборудования, а также на улучшение условий в зданиях медицинских центров.
“В рамках борьбы против распространения коронавируса в Республике Армения объявлено чрезвычайное положение сроком на один месяц - с 18: 00 16 марта по 09:00 14 апреля”, - говорится в решении правительства.