ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 18-ի ժամը 08:35-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Դժվարանցանելի ենՎարդենյաց լեռնանցքը և Շիրակի մարզի Ամասիա գյուղի ավտոճանապարհները:
Շիրակի մարզի Աշոցք, Ամասիա գյուղերւմ, Լոռու մարզի Վանաձոր, Տաշիր, Ստեփանավան, Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Մարտունի, Ճամբարակ քաղաքներում և Արագածոտնի մարզի Արագածի տարածաշրջանումտեղում է ձյուն:
Լոռու մարզի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա էմերկասառույց:
Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում (մառախուղ) և Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում,Ախուրյան, Ամասիա գյուղերումբուք է:

Министерство ЧС Армении сообщает, что по состоянию на 08:35 18-го марта в республике есть закрытые и труднопроходимые автодороги. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
Автодороги, ведущие к крепости Амберд и к озеру Кари Арагацотнской области, закрыты на неопределенное время.
Труднопроходимы перевал Варденяц и автодороги села Амасия Ширакской области.
В селах Ашоцк, Амасия Ширакской области, в городах Ванадзор, Ташир, Степанаван Лорийской области, Гавар, Мартуни, Чамбарак Гегаркуникской области и в районе Арагац Арагацотнской области идет снег.
На автодорогах Лорийской области местами гололедица.
На участке Сараван-Зангер – туман, в городе Гюмри Ширакской области, в селах Ахурян, Амасия –метель.