ԵՊՀ ռեկտորի ընտրությունը կհետաձգվի ՀՀ տարածքում հայտարարված արտակարգ դրության պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի պետական համալսարանի ռեկտորի ընտրությունը կհետաձգվի Հայաստանի Հանրապետության տարածքում հայտարարված արտակարգ դրության պատճառով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ԵՊՀ պաշտոնական կայքը:
«Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Գևորգ Մուրադյանը հայտնել է, որ մարտի 23-ին նախատեսված նիստը, որի ընթացքում պետք է ընտրվեր ԵՊՀ ռեկտորը, տեղի չի ունենալու: Ինչպես նշվել է հաղորդագրության մեջ, նիստի չեղարկումը պայմանավորված է ՀՀ կառավարության՝ ՀՀ տարածքում արտակարգ դրություն հայտարարելու որոշմամբ (Հավելված, կետ 17 և կետ 21): Հետագա զարգացումների վերաբերյալ տրվելու է լրացուցիչ տեղեկատվություն»,- նշված է հաղորդագրությունում:
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 64-ի: Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա ապաքինվել է և դուրս է գրվել:

Yerevan State University Rector’s election to be postponed due to state of emergency
YEREVAN, MARCH 17, ARMENPRESS. The election of Rector of the Yerevan State University will be postponed due to the state of emergency declared in Armenia from March 16, the University said in a statement.
Chairman of the YSU Board of Trustees Gevorg Muradyan announced that the session, scheduled on March 23 during which the YSU Rector was to be elected, will not take place. “Additional information on future developments will be provided”, the statement says.
On March 16 Armenia declared a 30-day state of emergency to fight against the spread of the novel coronavirus. The state of emergency is effective until April 14, at 17:00. As of now, the number of confirmed coronavirus cases in Armenia is 64, one patient has recovered.