ԵՊՀ ռեկտորի ընտրությունը կհետաձգվի ՀՀ տարածքում հայտարարված արտակարգ դրության պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի պետական համալսարանի ռեկտորի ընտրությունը կհետաձգվի Հայաստանի Հանրապետության տարածքում հայտարարված արտակարգ դրության պատճառով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ԵՊՀ պաշտոնական կայքը:
«Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Գևորգ Մուրադյանը հայտնել է, որ մարտի 23-ին նախատեսված նիստը, որի ընթացքում պետք է ընտրվեր ԵՊՀ ռեկտորը, տեղի չի ունենալու: Ինչպես նշվել է հաղորդագրության մեջ, նիստի չեղարկումը պայմանավորված է ՀՀ կառավարության՝ ՀՀ տարածքում արտակարգ դրություն հայտարարելու որոշմամբ (Հավելված, կետ 17 և կետ 21): Հետագա զարգացումների վերաբերյալ տրվելու է լրացուցիչ տեղեկատվություն»,- նշված է հաղորդագրությունում:
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 64-ի: Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա ապաքինվել է և դուրս է գրվել:

Выборы ректора ЕГУ будут отложены из-за объявленного чрезвычайного положения
Выборы ректора Ереванского государственного университета будут отложены из-за чрезвычайного положения на территории Республики Армения. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает официальный сайт ЕГУ.
“Председатель Совета попечителей ЕГУ Геворг Мурадян сообщил, что запланированное на 23 марта заседание, в ходе которого должен был быть избран ректор ЕГУ, не состоится. Как отмечается в сообщении, отмена заседания обусловлена решением правительства Армении об объявлении чрезвычайного положения (приложение, пункт 17 и пункт 21). О дальнейших развитиях будет предоставлена дополнительная информация”, - говорится в сообщении.
“В рамках борьбы с распространением коронавируса в Республике Армения объявлено чрезвычайное положение сроком на один месяц - с 18: 00 16 марта по 09:00 14 апреля”, - говорится в сообщении правительства.
Число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 64. Первый случай коронавируса в Армении был зафиксирован 1 марта. Гражданин приехал в Армению из Ирана. Он уже выздоровел и выписан из больницы.