Արմավիրի մարզպետը կոչ է անում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում դուրս գալ բնակարաններից
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արմավիրի մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանը մարզի բնակիչներին կոչ է անում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում դուրս գալ բնակարաններից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Մաթևոսյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Արմավիրի մարզի հարգելի բնակիչներ, սիրելի համաքաղաքացիներ, կոչ ենք անում բոլորիդ, խնդրում ու հորդորում ենք միայն խիստ անհրաժետության դեպքում դուրս գալ ձեր բնակարաններից»,- գրել է Մաթևոսյանը:
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 30-ի: Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա արդեն ապաքինվել է և դուրս է գրվել:
ՀՀ կառավարությունը մարտի 16-ին կքննարկի Հայաստանում կամ հանրապետության առանձին հատվածներում արտակարգ դրություն հայտարարելու հարցը:

Governor of Armavir Province asks residents to stay home as Vagharshapat city braces for coronavirus
YEREVAN, MARCH 16, ARMENPRESS. Governor of Armavir Province Hambardzum Matevosyan has called on residents of the province to remain in their homes and go out only in highly essential cases.
“Dear residents of the Armavir province, my dear fellow citizens, we are calling upon you all, asking and advising to go outside only in highly necessary cases,” Matevosyan said.
The largest city in the Armavir province is the city of Vagharshapat, also known as Etchmiatsin. Most of the highways in and out of the city have been shut down and all citizens moving out are being screened and monitored after several cases of the novel coronavirus were diagnosed in locals. The Etchmiatsin city has ramped up preventive measures and a Rapid Response Command Center has been set up.
As of March 16th Armenia has 30 confirmed cases of the novel coronavirus. One patient has recovered.