Էջմիածնի քաղաքապետարանը կորոնավիրուսի տարածման իրավիճակում պայքար է ծավալել բացօթյա առևտրի դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Էջմիածնի քաղաքապետարանը ոստիկանության հետ համատեղ աշխատանքի շրջանակներում կորոնավիրուսի տարածման իրավիճակում շատ խիստ պայքար է ծավալել բացօթյա առևտրի դեմ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ուղիղ եթերի միջոցով հայտնեց Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը։
«Էջմիածնի քաղաքապետարանը ոստիկանության հետ համատեղ աշխատանքի շրջանակներում շատ խիստ պայքար է ծավալել բացօթյա առևտրի դեմ։ Վաղ առավոտից շարունակվելու են իրականացվել այդ միջոցառումները։ Մեր համաքաղաքացիներին հորդորում եմ չզբաղվել ապօրինի բացօթյա առևտրով, ինչպես նաև չգնել այդ առևտրականներից մթերք»,- նշեց Գասպարյանը։
Նրա խոսքով՝ ոստիկանության հետ համատեղ աշխատանքի արդյունքում հարուցվելու են վարչական վարույթներ այն անձանց նկատմամբ, ովքեր կորոնավիրուսի տարածման այս իրավիճակում կզբաղվեն ապօրինի բացօթյա առևտրով։
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվել է 30 մարդ։ Առաջին հիվանդը ապաքինվել ու դուրս է գրվել հիվանդանոցից։ Կորոնավիրուսով վարակվածների թվում գերակշռում են Էջմիածնի բնակիչները, քանի որ Իտալիայից վերադարձած և վարակված մի կին մասնակցություն էր ունեցել նշանադրության արարողության ու սերտ շփում ունեցել մեծ թվով մարդկանց հետ։

Etchmiadzin Municipality fighting against outdoor trade to prevent spread of coronavirus
YEREVAN, MARCH 16, ARMENPRESS. The Municipality of Etchmiadzin together with the police is strictly fighting against the outdoor trade to prevent the spread of the novel coronavirus, City Mayor Diana Gasparyan said live on Facebook.
“Starting tomorrow morning these actions will continue. I urge our citizens not to carry out an illegal outdoor trade, as well as not to buy goods from these traders”, the Mayor said, adding that administrative proceedings will be filed on those persons who will be engaged in illegal outdoor trade in this situation of spread of the coronavirus.
30 people have been infected with the novel coronavirus (COVID-19) in Armenia since March 1. The 1st patient has recovered. Most of the infections were registered in Etchmiadzin as a woman recently returned from coronavirus-hit Italy, attended an engagement party in the city and had a direct contact with multiple people.