Կորոնավիրուսով հիվանդների թիվը հասավ 26-ի. արձանագրվել է 3 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի ևս 3 հաստատված դեպք, որից երկուսը փոխկապակցված են «Էջմիածնի» դեպքի հետ: Ընդհանուր դեպքերի թիվը Հայաստանում հասավ 26-ի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ժամը 19:30-ի դրությամբ իրավիճակն իր «Ֆեյսբուք»-ի էջում ներկայացրել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Ունենք ևս 3 հաստատված դեպք, որից 2-ը փոխկապակցված են «Էջմիածնի» դեպքի հետ և ի սկզբանե մեկուսացված են եղել: Մյուս դեպքը արձանագրվել է Մեղրի քաղաքում` Իտալիայից վերջերս վերադարձած մեր քաղաքացու մոտ:
Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 26 դեպք»,-գրել է Թորոսյանը:
Նա նաև տեղեկացրել է, որ մինչև օրս կատարվել է նոր կորոնավիրուսի հայտնաբերման 577 հետազոտություն: Այս պահին մեկուսացված է 300 քաղաքացի: Նոր դեպքի հետ սերտ շփում ունեցողները հայտնաբերվում են, որպեսզի մեկուսացվեն:

Количество зараженных коронавирусом в Армении достигло 26
Еще три подтвержденных случая заражения коронавирусом зарегистрированы в Армении, два из которых связаны со случаем Эчмиадзина. Общее количество случаев заражения в Армении достигло 26. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook сообщил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян, представив состояние на по состоянию на 19:30.
«У нас есть еще 3 подтвержденных случая, два из которых связаны с Эчмиадзином и были изначально изолированы. Другой случай был зафиксирован в Мегри у нашего гражданина, который недавно вернулся из Италии.
В целом, на данный момент у нас подтверждено 26 случаев заражения», - написал Торосян.
Он также сообщил, что на сегодняшний день сделано 577 тестов на коронавирус. В настоящее время около 300 граждан изолированы. Сейчас выявляется круг лиц, которые тесно контактировали с новым пациентом.